Víťazi

Autor Danielle Steelová

Lili Thomasová, ctižiadostivá pretekárka v lyžovaní, vložila celé srdce do prípravy na olympijské hry. Jej cieľ bol jasný – získať zlatú medailu. V jednom krátkom okamihu sa jej život navždy zmení a nádej na víťazstvo sa po tragickej nehode rozplynie.
Neurologička Jessie Matthewsová v ten večer, keď operuje Lili, sa vinou osobnej tragédie stane jedinou oporou svojim štyrom deťom.
Lilin otec, bohatý podnikateľ, žije len pre svoju dcéru; jej zranenie preňho na dlhý čas znamená stratu všetkých snov.
Životy týchto troch postáv sa v románe prelínajú s osudmi ďalších ľudí. Joe, finančný manažér, sa vyrovnáva s dôsledkami zničenej kariéry, dobré meno mu poškodil nepoctivý obchodný partner. Psychologička Carole prežije rakovinu prsníka, Teddy, mladík s ťažkým poranením miechy, sníva o vysokej škole a kariére umelca. Šestica ľudí odmieta porážku, tvrdošijne sa pokúša na troskách svojho života zmeniť dráhu svojho osudu.
Román Víťazi nie je len o prežití, ale najmä o odvahe, víťazstve a triumfe. Boj sa ešte len začína, keď sa všetko zdá stratené...

Z anglického originálu Winners (Delacorte Press, A Division of Random House, Inc., New York 2013) preložila Zuzana Gašparovičová.

 • Žáner: Svetová súčasná, Romantika
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 136 × 207 mm
 • Hmotnosť: 342 g
 • Počet strán: 344
 • Vydanie: 2014/12
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4089-6
 • EAN: 9788055140896

Súvisiace články

SILA PRIATEĽSTVA A NOVÝCH SNOV

Ukážky z knihy

Sekundár zaviedol Lilinho otca do čakárne. Bill sa posadil na lavicu bledý ako stena.
„Ste v poriadku?" spýtal sa mladý lekár tichým hlasom. Prikývol, no nebola to pravda. Ovládol ho panický strach, že aj Lili umrie ako jej matka. Podľa toho, čo videl na ošetrovni, jej život visel na vlásku.
„Čo sa vlastne stalo? Má niečo zlomené?" spýtal sa roztraseným hlasom.
„Stále nevieme. Práve to zisťujeme."
„Hlava?" zašepkal Bill priškrtene.
„Hliadka nám oznámila, že keď ju našli, mala prilbu. Viac nás znepokojuje stav krku a chrbtice." Bill mlčky prikývol a chytil si hlavu do dlaní.
„Potrebujeme lekárske záznamy vašej dcéry. Koľko má rokov?"
„Práve mala sedemnásť."
„Nejaké alergie?"
„Žiadne."
„Zdravotné problémy? Srdce? Pľúca? Chirurgické zákroky?"
„Žiadne. Je zdravá... teda bola..." vyriekol a oči sa mu naplnili slzami. „Kedy budete vedieť, aké má zranenia? Z akej výšky spadla?"
„Z najvyššieho prevýšenia lanovky. Rokline unikla len o vlások. Jej inštruktor nemal toľko šťastia," pochmúrne vyriekol sekundár.
„Jason!" ohromene zvolal Bill.
„Našli ho ešte pred vašou dcérou. Ležala v hlbokom snehu, takže telo si udržalo nízku teplotu a neprišlo k opuchu rán. To by nám mohlo trochu uľahčiť situáciu."

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Víťazi

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk