Cez oblaky stále svieti slnko

Autor Frances Whitingová

Život ako na trampolíne: raz si hore, raz dolu.

Od prvého okamihu, čo Annabelle vstúpila do triedy, dvanásťročná Tallulah Lulu de Longland je očarená novou spolužiačkou, jej rodinou a ich rozľahlým rozpadávajúcim sa domom zvažujúcim sa k rieke.
Ich neobyčajné priateľstvo utužuje tajný jazyk, ktorým sa navzájom zdôverujú, hovoria si o svojich svojráznych a trochu nepochopiteľných matkách, prudérnej sestre Scholastike, o prvých láskach a dospievaní v austrálskom prímorskom mestečku Juniper Bay. Ale eufória mladosti málokedy vydrží. Zrada, ktorá zničí ich priateľstvo, zanechá trvalé stopy na Lulinej duši, ktorú aj v dospelom veku mátajú pochybnosti o sebe samej. O pár rokov má Lulu na výber: buď navždy zostane dobrým dievčaťom s pocitom krivdy v srdci, alebo vystúpi z tieňa a urobí čosi nezvyčajné. A možno neodpustiteľné.

Z anglického originálu Walking on Trampolines (Gallery Books,a Division of Simon & Schuster, Inc. New York 2013) preložila Tamara Chovanová.

Súvisiace články

CEZ OBLAKY STÁLE SVIETI SLNKO

Ukážky z knihy

Na moje šestnáste narodeniny Rose trvala na tom, aby som ich oslávila s Annabelle, so Simone a Stellou, a tak sme vo štvorici sedeli v mojej izbe. Annabelle nástojila, aby som odbalila jej darček prv než ostatné. Bola to fotka nás dvoch v drevenom rámiku – držali sme sa okolo pliec, na tvári široký úsmev a na rámiku boli vyryté tri slová Najlepšie priateľky navždynosť.
„Navždynosť,“ vysvetlila Annabelle Simone a Stelle, „je slovo, ktoré sme s Tallulah spolu vymysleli. Je to spojenie slov navždy a večnosť a je silnejšie než tie dve slová. Tak čo ste jej darovali vy dve?“ spýtala sa. „Predpokladám, že rúž alebo čo.“
Niekedy ma sila jej priateľstva priam zadúšala, akoby som nemohla normálne dýchať, keď bola pri mne.
Ale ani Annabellina zahlcujúca pozornosť ma nepripravila na nápor Joshuu Keatona.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Cez oblaky stále svieti slnko

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk