Chaos

Autor Patricia Cornwellová

Za horúceho letného večera v Cambridgei začne vyšetrovateľ Pete Marino pracovať na prípade mŕtvej bicyklistky, ktorá zahynula v parku neďaleko bežeckej dráhy. Na spoluprácu prizvú aj doktorku Scarpettovú. Ukáže sa, že mladá žena, ktorú Scarpettová v ten deň už dvakrát stretla, zomrela pôsobením záhadnej, takmer nadprirodzenej sily.
Hoci o prípade oficiálne informovali Cambridgeské forenzné centrum, doktorkin manžel Benton Wesley aj Marino dostanú záhadné telefonáty, údajne z Interpolu. Nemá to však logiku. Prečo by sa o miestny prípad zaujímala medzinárodná policajná organizácia? Alebo sa aj za týmito telefonátmi ukrýva záhadný Charlie, ktorý v poslednom čase doktorku obťažuje svojimi podivnými audionahrávkami?
Dokonca ani Scarpettovej brilantná neter Lucy nedokáže vystopovať, kto je záhadný Charlie a ako je možné, že disponuje súkromnými informáciami z doktorkinej minulosti až z detstva. Zdá sa, že ona a jej najbližší majú do činenia s niečím väčším a nebezpečnejším, ako sa zdalo. Až podrobná analýza rezídua na tele mŕtvej bicyklistky ukáže, že ranu spôsobil materiál, ktorý sa na zemi nevyskytuje. Scarpettová a jej spolupracovníci musia odhaliť, čo spája všetky tieto záhadné skutočnosti, aby mohli čeliť neznámemu nebezpečenstvu.

Preložila Miriam Ghaniová

 • Žáner: Krimi, detektívky
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 135 × 207 mm
 • Hmotnosť: 401 g
 • Počet strán: 336
 • Vydanie: 2017/12
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5720-7
 • EAN: 9788055157207

Súvisiace články

PATRICIA CORNWELLOVÁ A JEJ CHAOS

Ukážky z knihy

„Ktokoľvek bol na druhom konci, znie inak ako normálny hlas.“ Dokončím, lebo viem, čo bude nasledovať.
Benton sa opýta, či je možné, že by to mohol byť môj kybernetický prenasledovateľ Posledný Charlie – ten, kto volal na číslo deväťstojedenásť a klamal o mne.
„Ukazuje sa, že to indivíduum všetko stupňuje,“ dodá Benton. „Eskaluje svoju hru a nesporne vieme, že Posledný Charlie je mimoriadne sofistikovaný.“
„Verme, že on nevolal na tiesňovú linku, lebo to by naznačovalo, že dnes bol v mojej tesnej blízkosti,“ odvetím. „A ja som dúfala, že ten kybernetický sledovač vôbec nie je v Cambridgei. Predpokladala som, že je na opačnej strane zemegule.“
„Pripadá mi to ako zvláštna náhoda, že si začala pred týždňom dostávať vyhrážky e-mailom a všetky v podobe audioklipov. A teraz toto,“ šomre Benton.
„Tak mi povedzte, pán tvorca profilov,“ pritisnem si k nemu nohu. Látka jeho obleku je na mojej holej pokožke hladká a chladná. „Čo by ste povedali o niekom, kto volá na číslo deväťstojedenásť, aby oznámil, že vaša manželka je poriadna fúria?“

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Chaos

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk