Chýbaš mi

Autor Harlan Coben

„Vyhýbaj sa ľuďom, čo patria minulosti. Nedovoľ im vracať sa do tvojho života."
Na začiatku je to len bežná profilová stránka ako veľa iných na webovom zoznamovacom serveri. Ale keď sa Kat Donovanová, vyšetrovateľka newyorského policajného zboru, lepšie zahľadí na sprievodnú fotografiu, akoby jej doterajší svet odrazu vybuchol a znova na ňu ťaživo doľahnú city, ktoré dlhé roky potláčala. Z fotografie na ňu hľadí jej niekdajší snúbenec Jeff, muž, ktorý jej zlomil srdce a ktorého nevidela už osemnásť rokov.
V Kat sa rozhorí iskierka nádeje, či práve toto nie je okamih, keď sa pominú dávne tragédie a otvorí sa pred ňou nová budúcnosť. No len čo sa pokúsi nadviazať kontakt s mužom z profilu, oživená nádej sa rýchlo zmení na temné podozrenie a potom hrôzu. Postupne vychádzajú na povrch obludné zločinecké plány a ich korisťou sa stávajú tí najzraniteľnejší.
Počet obetí narastá a Katina vyhliadka na opätovné zblíženie s Jeffom sa čoraz väčšmi vzďaľuje. Úplne ju pohlcuje vyšetrovanie vyvolávajúce otázky týkajúce sa všetkých milovaných ľudí – bývalého snúbenca, matky, ba aj otca, ktorého surová vražda sa za dlhé roky nikdy celkom neobjasnila. Kat riskuje životy vrátane vlastného, ponára sa do ešte väčšej temnoty a hľadá v sebe silu, aby sa so svojimi zisteniami vyrovnala.

Z anglického originálu Missing You (Dutton, Penguin Group, New York 2014) preložil Jozef Kot.

 • Žáner: Dobrodružstvo, thrillery, Krimi, detektívky
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: 400 g
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 135 × 207 mm
 • Hmotnosť: 400 g
 • Počet strán: 424
 • Vydanie: 2015/03
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4168-8
 • EAN: 9788055141688

Súvisiace články

KLAMSTVÁ Z MINULOSTI DOKÁŽU ZABÍJAŤ!

Ukážky z knihy

Nakrátko mozog odmietal uveriť, čo zazreli jej oči. Ešte chvíľu trvalo, kým jej prst prestal klikať na tlačidlo myši, potom sa ponuka profilových fotografií spomalila a napokon celkom zastavila. Kat sa hlboko nadýchla.
To nie je možné!
Surfovala doteraz bleskovým tempom a myslela všeobecne na mužov skrývajúcich sa za fotografiami, na ich život, túžby a nádeje. Bolo jej prednosťou i slabosťou ako policajtky, že nie vždy sa plne sústreďovala na to, čo je pred ňou, a predsa všetko vnímala v plnej celistvosti. Pri policajnej práci to znamenalo, že je schopná vnímať predpokladané možnosti, únikové cesty, alternatívne scenáre, náznaky toho, čo sa skrýva za prekážkami, nepochopiteľnými vecami, zábranami a úskokmi.
No takisto to znamenalo, že Kat niekedy uniklo to, čo bolo na prvý pohľad jasné ako facka.
Pomaly klikala na šípku a posúvala sa na obrazovke späť.
To predsa nemôže byť on!

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Chýbaš mi

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk