Deviaty hrob

Autor Stefan Ahnhem

Mnohí budú zhrození mojimi činmi. Niektorí ich budú vnímať ako pomstu za všetky krivdy, čo boli spáchané. Iní ako nepravdepodobnú hru vysmiať sa systému a poukázať na to, ako ďaleko môže človek zájsť. No väčšina sa dojemne zhodne na tom, že ide o činy veľmi chorého človeka.
Všetci sa budú mýliť...

Minister spravodlivosti po drsnej debate opúšťa parlament. Použije zadný východ, aby sa vyhol čakajúcim novinárom. Nikdy však nedorazí k autu, ktoré ho čaká len kúsok odtiaľ. Zdá sa, že sa uprostred centra moci vyparil. Je niekoľko týždňov pred Vianocami. Sneh a mráz držia Štokholm aj Kodaň v železnom zovretí, keď Fabiana Riska povolajú, aby v tichosti vyšetril zmiznutie ministra spravodlivosti. Prípad oficiálne pridelia tajnej polícii, no tá, podobne ako Fabian a jeho tehotná kolegyňa Malin Rehnbergová, len tápa. Čoskoro sa ukáže, že nič nie je také, ako si mysleli, a že mocní dávajú prednosť tomu, aby sa všetko ututlalo a pravda nikdy nevyšla najavo.
V tom istom čase v Kodani nájdu brutálne zavraždenú manželku dánskej televíznej celebrity v jej luxusnej vile. Vraždu vyšetruje Dunja Hougaardová a pátranie ju zavedie do Švédska. Cesty Fabiana a Dunje sa v mrazivo chladnej Škandinávii skrížia a čoraz hlbšie sú zatiahnutí do pavučiny konšpirácie. Ukáže sa, že skutočnosť predstihuje aj tie najhoršie predstavy.

Zo švédskeho originálu Den nionde graven (Forum, Stockholm 2015) preložila Jana Melichárková.

 • Žáner: Svetová súčasná, Krimi, detektívky
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 155 × 235 mm
 • Hmotnosť: 689 g
 • Počet strán: 480
 • Vydanie: 2018/05
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5951-5
 • EAN: 9788055159515

Súvisiace články

VŠETCI BUDÚ POTRESTANÍ

Ukážky z knihy

Keď asi o dvadsať minút zabrzdili a zastali, mohli byť pokojne v tej istej nemocnici či hocikde inde. Bolo počuť, ako sa otvárajú dvere garáže, sanitka prešla ešte asi tridsať metrov. Potom vypol motor.
Otvoril dvere, vytiahol ju na nosidlách von. Nové žiarivky na strope, ktoré nasledovali jedna za druhou. Napredovali rýchlejšie, ozývali sa kroky lekára dopadajúce na tvrdú podlahu, až napokon zastali. Kľúče a pípnutie, potom sa spustil elektrický motor.
Doviezol ju do tmavej miestnosti, zdalo sa, že sa za ňou niečo zatvorilo. Na strope sa rozsvietila silná lampa a svietila kolmo dole na podlhovastý stôl. Nevidela nijaké okná ani aká je miestnosť veľká. Jedine lampu a stôl s nejakými prístrojmi okolo. Prisunul ju bližšie. Zbadala, že stôl je zabalený do igelitu, má niekoľko popruhov na pripútanie a asi desaťcentimetrový otvor kúsok nižšie od stredu. Vedľa stál kovový stolík, na ktorom boli na bielom uteráku vyrovnané operačné nástroje.
Až teraz si Sofie Leanderová uvedomila, o čo ide.
Keď uvidela všetky tie nožnice, kliešte a skalpely, pochopila.
Prečo ju odviezli inam.
Čo ju čaká.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Deviaty hrob

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk