Doma s Madam Chic

Povýšte každodenné maličkosti na umenie žiť

Jennifer Scottová ako študentka na zahraničnom výmennom pobyte v Paríži bývala u rodiny, ktorá ju inšpirovala a zásadne ovplyvnila jej životný štýl. Pani domu madam Chic si vzala bezstarostnú dospievajúcu dievčinu z Kalifornie pod svoje ochranné krídla a umožnila jej spoznať, ako Francúzi povyšujú bežné maličkosti života na umenie žiť.
Po rokoch zoči-voči všedným povinnostiam Jeniffer spomínala na domov madam Chic – raňajkový stôl nádherne prestretý už predchádzajúci večer, hudba znejúca v pozadí, pokojná atmosféra koktailovej hodinky s madam a monsieur Chic. Zatúžila po takomto živote. Rozhodla sa zistiť, čo by sa stalo, keby sa namiesto netrpezlivého a chaotického vykonávania domácich prác pokúsila žiť ako madam Chic.
Kniha Doma s madam Chic prináša návod, ako viesť doma šťastný, moderný a zmysluplný život bez ohľadu na náročnosť vášho denného programu či rozpočet. Jennifer vám poradí, ako zaviesť rutinu, ktorá vám pomôže žiť bez neporiadku, ako vyvolať dobrú náladu, vybudovať si funkčný šik šatník, v ktorom je len desať kúskov oblečenia, pomôže vám premeniť svoje pracovisko na pokojnú oázu a byť kedykoľvek pripravená aj na nečakanú návštevu. Stačí, ak sa budete riadiť jej jednoduchými radami – priamo z Paríža a od madam Chic!

Z anglického originálu At Home with Madame Chic (Simon & Schuster, New York) preložila Tatiana Langová.

 • Žáner: Krása, móda, kozmetika
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 150×184 mm
 • Hmotnosť: 540 g
 • Počet strán: 288
 • Vydanie: 2015/07
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4344-6
 • EAN: 9788055143446

Súvisiace články

TIPY AKO BYŤ ŠIK A UŽÍVAŤ SI ŽIVOT

Ukážky z knihy

Bez ohľadu na to, či bývate vo vlastnej domácnosti, v prenajatom byte alebo v slobodárni, ak máte pocit, že ste svoje prostredie prestali milovať, nastal čas, aby ste si ho opäť začali vážiť.
Pokúste sa naň pozrieť očami niekoho iného. Hoci vy možno svoju súčasnú situáciu neoceníte, je veľa takých, ktorí majú menej šťastia ako vy. Je načase zamyslieť sa nad všetkým, za čo ste vďačné miestu, kde bývate. Je načase svoj pohľad doslova a do písmena zmeniť.
Spomínate si na prvú prechádzku okolo budúceho bydliska predtým, ako ste sa nasťahovali? Zameriavali ste sa na výnimočnú architektúru, svetlo prúdiace cez okná a vysoké stropy. Sústreďovali ste sa na všetko, čo bolo pozitívne, a presvedčili ste sama seba, že je to pre vás dokonalé miesto. Majte to na zreteli a spravte si malé cvičenie. Prejdite domovými dvermi a na svoj domov pozerajte, akoby ste ho opäť videli prvý raz. Sústreďte sa na všetko, čo je na ňom jedinečné. Toto cvičenie bude mať dvojaký účinok. Uvidíte všetky úžasné stránky svojho domova, pre ktoré ste sa doň na začiatku zamilovali, a objavíte aj to, kde ste svoj priestor zanedbávali.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Doma s Madam Chic

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk