Flotila

Autor Ernest Cline

Pre Zacka Lightmana je to spočiatku iba ďalší nudný deň v škole. Lenže potom sa na hodine matematiky pozrie z okna a na oblohe uvidí... UFO.
Najprv mu napadne, že sa zbláznil ako jeho zosnulý otec. Vzápätí je o tom skalopevne presvedčený, pretože lietajúci tanier, na ktorý sa díva, je ako vystrihnutý z populárnej online videohry Flotila. Hráva ju pravidelne každý večer a jej cieľom je, aby hráči ochránili Zem pred inváziou mimozemšťanov.
To, čo Zack vidí, je však až príliš skutočné a jeho schopnosti, podobne ako schopnosti miliónov hráčov na celom svete, sú to jediné, čo stojí medzi záchranou ľudstva a jeho nevyhnutnou záhubou.
Ale aj keď sa so svojimi novými druhmi pripravuje na útok mimozemšťanov, ustavične myslí na všetky vedecko-fantastické knihy, seriály a filmy, na ktorých vyrastal. V hlave sa mu nevyhnutne vynára otázka: Nie je tento scenár až priveľmi skutočný?

Z anglického originálu Armada (Crown Publishers, an imprintof the Crown Publishing Group, a division of Penguin Random House LLC, New York 2015) preložil Michal Jedinák.

 • Žáner: Svetová súčasná, Sci-fi, fantasy
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 154 × 235 mm
 • Hmotnosť: 538 g
 • Počet strán: 352
 • Vydanie: 2016/11
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5086-4
 • EAN: 9788055150864

Recenzia

FLOTILA

Ukážky z knihy

Joystick som prudko posunul dopredu, stíhačka strmhlav klesla a vyhla sa pulzujúcemu laserovému lúču ľadoborca. Ignorujúc varovania TLP o nevyhnutnej strate energie som naplno otvoril škrtiacu klapku a so stále spustenými slnečnými delami som s loďou prešiel do vývrtky.
„Doriti!“ zahrešil Diehl. „Dostali ma, chalani. Skončil som.“
Hodil som pohľad na priehľadový indikátor – Diehlova stíhačka práve mizla z obrazovky.
„Ja tiež,“ zahlásil vzápätí Cruz. Spustil sériu hrubých nadávok a odlogoval sa z hry.
Digitálna smrť dvoch najlepších priateľov ma na chvíľu rozrušila, čo viedlo k sérii priamych zásahov a zlyhaniu štítov aj zbraní. Bez váhania som aktivoval autodeštrukčnú sekvenciu jadra reaktora, hoci som vedel, aké je nepravdepodobné, že prežijem tých sedem sekúnd, ktoré sú potrebné na jej dokončenie.
Všetky nepriateľské stíhačky na okolí sústredili paľbu na mňa v nádeji, že termonukleárny reaktor zničia, skôr ako ukončí odpočet a prejde do kritického stavu. Aspoň na krátky čas som odpútal ich pozornosť od ľadoborca, presne ako som zamýšľal.
Päť sekúnd do autodeštrukcie. Štyri, tri...
Vtom prišlo nevyhnutné – ľadoborec dostal priveľa zásahov a vybuchol rovno podo mnou. Ohnivá guľa zničila môj dron a všetky lode v dosahu.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Flotila

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk