Hnev

Autor J.R. Wardová

„Jim Heron, ty sa postaráš o spásu sveta."

Sedem smrteľných hriechov. Sedem duší, ktoré treba oslobodiť. Nastáva ďalší desivý zápas medzi démonom a Jimom Heronom, padlým anjelom so zatrpknutým srdcom. Neľútostný boj, v ktorom možno stratiť všetko.
Mels Carmichaelová, reportérka Caldwellského kuriéra, prežije hrozivo vyzerajúcu nehodu, keď sa pred miestnym cintorínom pod kolesami jej auta nečakane ocitne neznámy muž. Po zrážke Mels navštívi tajomného cudzinca v nemocnici, ale ten si pre amnéziu nepamätá vôbec nič zo svojej minulosti. Mels očarí drsný chlapský šarm cudzinca a zaujme ju jeho nejasná totožnosť. Je predsa reportérka, preto sa rozhodne rozlúštiť záhadu a poskytnúť tak neznámemu pomoc. Pri pátraní však čoskoro pochopí, že oboch zasiahla nielen temná mužova minulosť, ale aj dosiaľ nepoznané city.
Ako sa tajomnému mužovi postupne vracajú tiene spomienok, z milosrdného zabudnutia sa vynárajú hrozivé skutočnosti z minulosti plnej násilia a surového zabíjania medzi pozemskou a nadpozemskou ríšou. Dvojica spoznáva, že nič nie je ani mŕtve, ani pochované. Najmä keď sa Melsin milenec chytí do pasce boja medzi anjelmi a démonmi, odohrávajúceho sa bez akýchkoľvek pravidiel. Rozhodne sa odčiniť svoje skutky a zničiť tieňovú organizáciu, ktorú dlhé roky budoval, a tak dokázať Mels, že jeho city k nej sú ozajstné a nesebecké.

Z anglického originálu Rapture (New American Library, a division of Penguin Group, Inc., New York 2012) preložila Katarína Repatá.

 • Žáner: Sci-fi, fantasy
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 155 × 234 mm
 • Hmotnosť: 642 g
 • Počet strán: 424
 • Vydanie: 2014/11
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4047-6
 • EAN: 9788055140476

Recenzia

Zobraziť recenziu

Ukážky z knihy

Jim stál v odpočivárni naproti márnici. Opäť musel priznať, že neviditeľnosť má svoje výhody a z času na čas môže pekne zamotať hlavu.
Hneď poznal, že Mels Carmichaelová vstúpila do Nemocnice sv. Františka. Vzhľadom na počet policajtov v suteréne ho ani veľmi neprekvapilo, že zamierila tam, kde sa nachádzal aj on. Žiaľ, zachytil aj pach Deviny, len nevedel presne zamerať jej pozíciu.
Potom uvidel tie fotografie. Na rozdiel od novinárky, jej kolegu a doktora, Jim presne vedel, čo znamenajú tie znaky a kto je ich autor.
A kto sa postaral o ich zmiznutie.
Runy na tele mŕtvej ženy boli presne také ako tie na bruchu Sissy. Bolo to nejaké písmo, znaky, možno dokonca správa. To, čo Devina vyryla, sa pravdepodobne dalo odstrániť. Koniec koncov aj ona schovávala svoje pravé ja pod trojrozmerný obraz dokonalosti.
Vygumovanie znakov iste nepresahovalo medze jej možností.
Len čo chlap s nemocničnou visačkou na chlopni plášťa vstal od stola a odišiel, Jim ho spolu s fotografiami nasledoval do laboratória, aj keď tu nemohol urobiť vôbec nič a odísť od novinárky nebol práve najlepší nápad.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Hnev

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk