Justin Cronin

O autorovi

Justin Cronin – americký spisovateľ, nositeľ viacerých ocenený, ktorému zložil poklonu aj slávny Stephen King.
Preslávila ho postapokalyptická trilógia a najmä jej prvá kniha Priechod o tajnom vládnom projekte Noe, ktorý má premeniť ľudské telo na smrtiacu zbraň. Nasledoval druhý diel Dvanástka a v roku 2014 tretia časť Mesto zrkadiel.
Majster hororu Stephen King o Priechode povedal:
„Raz za čas sa stane, že sa na trhu objaví román pre skutočných milovníkov veľkých románov: strhujúci, fascinujúci príbeh napísaný jednoduchým, striedmym štýlom, no s neuveriteľnou dávkou predstavivosti...Ak z Priechodu prečítate pätnásť strán, chytí vás; ak tridsať, pohltí vás a odložíte ho až nadránom.“

Justin Cronin sa narodil v roku 1962 v Novom Anglicku, kde aj vyrastal. Na Univerzite v Iowe absolvoval vysokoškolské štúdium, odbor tvorivé písanie, potom vyučoval angličtinu na Riceovej univerzite a žije s rodinou v texaskom Houstone. Získal ocenenia PEN/Hemingway Award, the Stephen Crane Prize a the Whiting Writer's Award. Práva na sfilmovanie jeho knihy Priechod kúpil FOX 2000. Okrem spomínanej trilógie napísal Krátku históriu Long Ball, oceňovanú Mary and O´Neil a v roku 2004 mu vyšla kniha The Summer Guest.

Justin Cronin

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk