Láskavosť

Autor Darcey Bellová

Všetko sa začína malou bežnou láskavosťou – Emily požiada priateľku Stephanie, aby vyzdvihla jej syna Nickyho zo škôlky. Tá ochotne súhlasí, veď Nicky a jej päťročný syn Miles sú najlepší kamaráti a radi spolu trávia čas, podobne ako ich matky.
Emily si však po syna už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie je presvedčená, že sa stalo niečo zlé. Nijaká matka by predsa neopustila svoje dieťa. Rýchlo napíše blog, poprosí matky v celej krajine, aby pomohli v pátraní, a zároveň ponúkne emocionálnu podporu jej zdrvenému manželovi. Čoskoro však obaja dostanú šokujúcu správu. Emily je mŕtva. Nočná mora súvisiaca so zmiznutím mladej matky sa tak skončila. Alebo azda nie? Stephanie si totiž začne uvedomovať, že nič – ani priateľstvo, ani láska, ba ani celkom obyčajná malá láskavosť – nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

Preložil Matúš Kyčina

Súvisiace články

POZOR NA LÁSKAVOSTI

Ukážky z knihy

„Možno len potrebovala vypadnúť. Odpojiť sa od povinností.“
„To nemyslíte vážne!“ vyprskla som. „Nechala u mňa syna. Nikdy sa nestalo, že by odišla a nezavolala.“
„Tým skôr,“ vyhlásila Blancová. „Mám tri deti a verte mi, neraz fantazírujem, aké úžasné by bolo na niekoľko dní vypadnúť, ubytovať sa v nejakých parádnych kúpeľoch a uchmatnúť si trocha času iba pre seba.“
Na okamih som si spomenula na svoj blog – podobné výlevy tam čítam stále. Lenže Emily bola iná. Ako by som ich presvedčila, že tentoraz sa naozaj stalo niečo zlé?
Medzitým sa policajti vypytovali, či Sean kontaktoval manželkiných priateľov a rodinu.
„Som jej najlepšia kamarátka,“ poznamenala som. „Prvej by sa zdôverila mne.“
„Rodina? Blízki príbuzní?“ nevšímal si ma Molloy.
„Matka žije v Detroite,“ odvetil Sean. „Ale tam by Emily stopercentne nešla. Roky spolu nekomunikujú.“

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Láskavosť

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk