Myšlienky mafiána

Autor Ed Falco

V Amerike vrcholí veľká hospodárska kríza a pre prohibíciu na čiernom trhu prekvitá obchod s alkoholom – nekonečný zdroj sporov mafiánov a ich poskokov. Mladý ambiciózny gangster Vincent Coll sa rozhodne odstrániť za bieleho dňa svojho nepriateľa Richieho Caba priamo pred jeho podnikom v talianskej štvrti. Namiesto konkurenta však zasiahne nevinné deti.
Nechceným svedkom streľby je mladý Loretto Jones, odchovanec sirotinca a bezvýznamný pomocník jednej z mafiánskych rodín. Cabo je presvedčený, že Loretto bol zapletený do atentátu, Coll sa zasa obáva, že jeho starý priateľ zo sirotinca by ho mohol udať policajtom. Keď medzi Collom a konkurenciou prepukne otvorená vojna, Loretto sa ocitá medzi dvoma mlynskými kameňmi. Ak si chce zachrániť holý život, musí kľučkovať v sieti komplikovaných vzťahov a medzi guľkami samopalov. Keď sa k tomu pridá láska, všetko sa ešte viac skomplikuje...
Román Myšlienky mafiána sa odohráva na pozadí skutočných udalostí tridsiatych rokov a nadväzuje na najlepšie tradície amerických gangsteriek.

Z anglického originálu Toughs (Unbridled Books, USA 2014) preložila Peter Tkačenko.

 • Žáner: Dobrodružstvo, thrillery, Krimi, detektívky
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 136 × 207 mm
 • Hmotnosť: 400 g
 • Počet strán: 424
 • Vydanie: 2014/11
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4049-0
 • EAN: 9788055140490

Ukážky z knihy

Giovanetti podišiel ešte o čosi bližšie k Vincentovi a natiahol ruku s revolverom, takže hlaveň mu smerovala priamo medzi oči. „Moja otázka znie,“ povedal Giovanetti a prstom potiahol kohútik, „kto vypálil guľku, čo zabila chlapca Vengelliovcov?“
„Na to vám neodpoviem,“ vravel Vincent pokojne hlasom, ani čo by si v reštaurácii objednával večeru. „Nebol som tam.“
Giovanetti cítil, ako mu stiekla krv z tváre, Vincent si to musel všimnúť. Od zlosti potiahol spúšť. Keď kohútik dopadol na úderník, cítil, ako mu zovrelo srdce. Ledva lapal po dychu.
„Príliš vám to nejde. Ako sa voláte? Giovanetti?“ spustil Vincent. Postavil sa a z náprsného vrecka vybral peňaženku. Giovanetti nechápavo zaspätkoval. „Len pokoj,“ chlácholil ho Vincent. Vytiahol tučný zväzok bankoviek a začal počítať.
Giovanetti vsunul revolver s krátkou hlavňou do vrecka a znova vytiahol služobnú zbraň. „Čo to vyvádzaš?“ spýtal sa. Zhlboka sa nadýchol a pokúsil sa upokojiť.
Vincent vystrel ruku s bankovkami. „Je tam čosi vyše štyroch litrov. Nepotrebujem ich,“ povedal. „Sú vaše.“ Zahľadel sa k oknu.
„Coll, prečo sa nebojíš, že skončíš s guľkou v lebke?“ Giovanettiho hlas znel, ako keď sa vypytuje malé decko.
Vincent pokrčil plecami. „Ani jeden môj brat sa nedožil viac ako dvadsaťštyri rokov. Prečo by som mal dopadnúť inak?“

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Myšlienky mafiána

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk