Náboj

Autor Mary Louise Kellyová

Štyridsaťročná profesorka francúzskej literatúry Caroline Cashionová začne mať bolesti v zápästí. Na lekárskom vyšetrení zistia, že ich príčinou je náboj, ktorý má v oblasti krčných stavcov. Caroline vôbec netuší, ako sa tam ocitol. Požiada rodičov o vysvetlenie, no s prekvapením zistí, že je adoptovaná a jej biologických rodičov v Atlante zastrelili, keď bola ešte dieťa. Aj ju vtedy postrelili, ale prežila. Páchateľa nikdy nechytili.
Šokovaná Caroline sa rozhodne pátrať po svojich koreňoch, snaží sa zistiť podrobnosti spojené s týmto prípadom. Vyhľadá novinára, ktorý kedysi o vražde jej rodičov písal. Ten jej navrhne, že s ňou urobí rozhovor, čo by mohlo vyvolať záujem verejnosti a pomôcť jej odhaliť pravdu. Zrazu sa však z temnej minulosti vynára čoraz viac postáv, ktoré o prípade niečo vedia. Caroline pátra po vrahovi ďalej na vlastnú päsť, lebo chce stoj čo stoj zistiť, čo sa vlastne stalo a prečo. Lenže aj vrah číta noviny...
Psychotriler Náboj sa vám dostane pod kožu, ovládne vašu myseľ i fantáziu a donúti vás rozmýšľať nad mnohými nezvyčajnými vecami.

Z anglického originálu The Bullet (Gallery Books,
New York 2015) preložila Tamara Chovanová.

 • Žáner: Dobrodružstvo, thrillery, Krimi, detektívky
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 135 × 206 mm
 • Hmotnosť: 441 g
 • Počet strán: 384
 • Vydanie: 2016/04
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4727-7
 • EAN: 9788055147277

Súvisiace články

NÁBOJ V KRKU

Ukážky z knihy

Moji rodičia boli mladí manželia a volali sa Boone a Sadie Rawson Smithovci. Zaľúbili sa do seba na univerzite a krátko pred mojím narodením sa prisťahovali do Atlanty zo Charlotte. Tieto detaily boli uvedené v ich novinových nekrológoch.
Zomreli spolu, zastrelili ich čisto a zblízka – Boona do hlavy, Sadie Rawson do srdca. Zavraždili ich. Mojich rodičov zavraždili v jeseni v roku 1979. Obaja mali dvadsaťšesť rokov. Ich telá našli v kuchyni v bielom tehlovom dome na príjemnej ulici vo štvrti Buckhead.
Ja som bola v tom tehlovom dome s nimi. Aj mňa postrelili a takmer som zomrela. Keď polícia vyrazila dvere, našli ma s modrými perami na kuchynskej dlážke, ešte som dýchala. Okamžite ma previezli do nemocnice, dali mi infúziu a zašili ranu. Zázračne som sa zotavila. Tú vraždu nikdy neobjasnili. Vraha nechytili. Boona a Sadie Rawson Smithovcov pochovali, dom predali a mňa poslali do Washingtonu.
„To je zhruba všetko, čo o tom vieme,“ uzavrel otec. „Keď si k nám prišla, ešte vždy prebiehalo policajné vyšetrovanie. Nechceli nám povedať viac, len to, čo bolo v novinách. A potom čas plynul... ubehli roky... a zdalo sa, že už na tom nezáleží.“

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Náboj

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk