Nenapravený omyl

Autor Václav Neuer

Vrahov omyl rozbieha rutinné vyšetrovanie vraždy na jednom bratislavskom gymnáziu. Detektívi z oddelenia vrážd pod vedením vrchného inšpektora Ledeckého preverujú podľa zabehnutého vzorca všetky možnosti. Zrazu príde impulz zo strany, odkiaľ ho nik nečakal. Modus operandi a štatistika hovoria svoje: Takých prípadov je na Slovensku viac! Majú detektívi veriť človeku, ktorí ich už raz sklamal? Ide o samostatné prípady alebo o vyčíňanie monštra v ľudskej koži? Všetko ukazuje na to, že obeť nie je jediná.
Postupujúce pátranie odhaľuje krutú pravdu, ale ako blízko je vrah svojim prenasledovateľom a ich blízkym, zatiaľ nik netuší. Vzťahy sú krehké a čaká ich zaťažkávacia skúška. Popri svojej hlavnej činnosti obhajuje mladý inšpektor Jakub Koreis so skúsenejším kolegom Machrákom vlastnú policajnú česť. Na vyžiadanie kolegov majú zaistiť recidivistu a odovzdať ho spravodlivosti. Nedarí sa im a ich snaha je prerušovaná dôležitejšími povinnosťami. Ledeckého skupina sa krok za krokom blíži k ľudskej beštii, ktorá má na svedomí už niekoľko ženských životov. Jediné, čo do poslednej chvíle nevedia, je, kto bude ďalšia obeť a ako chce vrah napraviť svoj omyl. Lenže práve v tom mu potrebujú zabrániť. Netušia, aká osobná záležitosť to bude.

Tretia kniha Václava Neuera prichádza v čase, keď sám autor prežíva ťažké obdobie. Minulosť je nemilosrdná a po rokoch môže byť ťažké obhájiť si čistý štít. Hľadanie pravdy je preto dnes pre autora rovnako dôležité a osobné, ako pre jeho románových hrdinov. Detektívny román je voľným pokračovaním kníh Krkavčí súd a Vražda s pridanou hodnotou. Aj keď je autor v ťažkej životnej situácii, predkladá čitateľovi príbeh na hranici pravdy a fikcie, kde pútavým spôsobom približuje prácu kriminalistov, ktorí chránia životy iných.

 • Žáner: Slovenská súčasná
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 134 × 205 mm
 • Hmotnosť: 376 g
 • Počet strán: 312
 • Vydanie: 2017/09
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5727-6
 • EAN: 9788055157276

Súvisiace články

ŠPIČKOVÁ SLOVENSKÁ DETEKTÍVKA

Ukážky z knihy

Bol pyšný na to, čo v poslednom čase dokázal. Nikto z nich mu nezabráni pokračovať v jeho hre na život a na smrť. Nikto. Lebo už dávno nie je ten bezmocný chudáčik, ktorému mohol každý, kto len chcel, ublížiť. Našiel si svoju cestu. Teraz je to on, kto si berie to, čo chce. Je to on, kto naháňa hrôzu a strach. Jeho sa teraz boja. Naučil sa vyhrávať. To, že s Nedomanskou to zatiaľ nevychádza podľa plánu, ho neznepokojovalo. Trpezlivosť bola jeho silnou stránkou. Nepochyboval, že raz príde jeho chvíľa. Napokon, aj samotné čakanie na ňu bolo celkom vzrušujúce.
Z úložného priestoru gauča vybral jej šál. Nedočkavo si k nemu pričuchol. Ešte stále z neho cítil jej vôňu. Nádhernú vôňu. Predstavoval si jej krk, okolo ktorého ho nosila. Jej dlhé vlasy. Privrel oči a možno vyše minúty si vychutnával svoju predstavu. Potom ho zasa starostlivo schoval. Neskôr, keď pôjde spať, zoberie si ho do postele, no teraz má ešte čas.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Nenapravený omyl

Komentáre

blog comments powered by Disqus
Booksite.sk