Nevzdávaj sa

Autor Harlan Coben

Život detektíva Napoleona Dumasa, zvaného Nap, z predmestia v New Jersey sa navždy zmenil v poslednom ročníku strednej školy. Jeho brata, dvojča Lea, a priateľku Dianu vtedy našli mŕtvych na železničnej trati a Maura, ktorú pokladal za svoju životnú lásku, bez akéhokoľvek vysvetlenia zmizla. Celých pätnásť rokov Nap pátral po Maure a nepodarilo sa mu ani vysvetliť Leovu smrť. Teraz sa zdá, že by napokon predsa len mohol dosiahnuť, po čom tak veľmi túži.
V aute podozrivého z vraždy sa nájdu Maurine odtlačky a Nap sa vydáva na tŕnistú cestu za odpoveďami. Tie však vedú len k ďalším otázkam – o milovanej žene, o priateľoch z detstva, o ktorých si myslel, že ich pozná, o opustenej vojenskej základni v meste, kde vyrastal, a najmä o Leovi a Diane, ktorých smrť je možno ešte oveľa temnejšia a desivejšia ako v najhorších predstavách.

Z anglického originálu Don't Let Go (Dutton, an imprint of Penguin Random House LLC, New York 2017) preložil Patrick Frank.

Súvisiace články

VEĽKÉ TAJOMSTVÁ A DROBNÉ LŽI ZNIČIA VŠETKO

Ukážky z knihy

Dale Miller siahol po kľučke. Keď sa zažalo osvetlenie interiéru, Daisy na moment zavrela oči. Miller sa s fučaním vysúkal z auta. Dvere nechal otvorené, ale Rex sa natiahol okolo jeho boku a zabuchol ich. Okno však ostalo stiahnuté, takže ich Daisy počula.
„Pán vodič, rád by som s vami prešiel niekoľko terénnych testov triezvosti.“
„To by sme mohli vynechať,“ povedal mu Miller.
„Prosím?“
„Prečo neprejdeme rovno k dychovej skúške? Nebude to tak jednoduchšie?“
Táto ponuka Rexa zaskočila. Na moment sa pozrel do auta za ním. Daisy iba rozpačito pokrčila plecami.
„Predpokladám, že máte v aute tester na orientačnú dychovú skúšku, nie?“ spýtal sa Miller.
„Áno. Mám.“
„Tak nestrácajme čas – váš, môj ani tejto rozkošnej mladej dámy.“
Rex váhal, nakoniec však povedal: „Dobre. Počkajte tu.“
„Iste.“
Keď sa obrátil, že pôjde naspäť do služobného auta, Dale Miller vytiahol pištoľ a dvakrát mu strelil zozadu do hlavy. Rex sa zosypal na zem.
Potom Dale Miller obrátil zbraň k Daisy.
Vrátili sa, pomyslela si.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Nevzdávaj sa

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk