Obeť bez tváre

Autor Stefan Ahnhem

Nová severská senzácia!

V knihe Obeť bez tváre zabíja vrah spolužiakov...a dostal sa aj do špeciálnej hry. Každý z triedy môže byť vrahom a vy ho musíte čo najskôr odhaliť.

O detektívke Obeť bez tváre

Učiteľa pracovného vyučovania nájdu brutálne zavraždeného v jeho dielni. Vrah pri tele zanechal fotografiu triedy zo začiatku osemdesiatych rokov. Obeť mala na fotografii tvár prečiarknutú krížikom.
Čoskoro sa zistí, že obeťou je jeden z dávnych spolužiakov policajného vyšetrovateľa Fabiana Riska. A je jasné, že vrah postupuje podľa diabolsky zostaveného plánu.
Zďaleka nie je koniec a dochádza k ďalej vražde...
Fabian Risk sa s rodinou vracia do Helsingborgu, svojho rodného mesta, kde dlhé roky pracoval v štokholmskej polícii.
Fabian rozbieha vyšetrovanie a nechtiac v ňom ožívajú spomienky na zabudnuté nezrelé lásky aj brutálne šikovanie na škole. Spomienky, na ktoré nie je veľmi hrdý.
Čoskoro je čoraz hlbšie zapletený do prípadu, kde napokon nie je nič také, ako sa zdá, a nebezpečenstvo sa stupňuje. To všetko má osudné následky nielen preňho samého, ale aj pre jeho najbližšie okolie.
Vrah zabíja spolužiakov a na jeho zozname je aj Fabian Risk!

 • Žáner: Svetová súčasná, Krimi, detektívky
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 152 × 235 mm
 • Hmotnosť: 689 g
 • Počet strán: 488
 • Vydanie: 2017/11
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5682-8
 • EAN: 9788055156828

Súvisiace články

ZACHRÁŇTE SVOJICH SPOLUŽIAKOV PRED VRAHOM!

Ukážky z knihy

Fabian sa po takmer tridsiatich rokoch znova ocitol v škole. Vyzerala presne tak, ako si ju pamätal. Červené tehly pozdĺž stien na chodbách. Zvuk pohlcujúce platne na strope, ktoré vyzerali ako stlačené odpadky. Tu, v chodbe v zadnej časti budovy, bola trieda na pracovné vyučovanie. Tá hodina ho absolútne nezaujímala, kým jedného dňa nezistil, že si počas nej môže vyrobiť vlastné skejtbordy. Po polroku zahrial, ohol a pílou vyrezal tak veľa dosiek z preglejky, že ich mohol predávať a našetriť si na pár pravých Tracker Trucks.
„Dovoľte mi, aby som vás privítal na mieste činu, ktoré sa bez problémov kvalifikovalo do prvej desiatky najhorších miest vraždy, aké som kedy videl.“ Molander voviedol Fabiana a Tuvessonovú cez dvere. „Páchateľ našťastie znížil teplotu klimatizácie na minimum. Inak by bola na najvyššom stupni 5. Keď si pomyslím, že tu telo ležalo viac ako týždeň...“
V miestnosti pracovného vyučovania bolo naozaj chladno. Fabian mal pocit, ako keby vliezol rovno do chladničky, aj keď teplomer ukazoval, že je plus 12 až 13 stupňov. Vnútri boli ďalšie tri osoby v kombinézach, fotografovali, skúmali a zhromažďovali technické dôkazy. Dobre známa vôňa dreva a pilín sa miešala so zatuchnutým sladkým pachom. Fabian podišiel k telu Jörgena Palssona, ktoré nehybne ležalo vo veľkej kaluži zaschnutej krvi hneď pri dverách.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Obeť bez tváre

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk