Pieseň osudu

Autor Michaela Laškodyová, Mária Šulíková

Vitajte vo svete fantazijného stredoveku, v zemi deviatich dračích lordov. Tu, v tejto tajomnej krajine plnej čarodejníc, corvidov, drakov i bludičiek, sa nocou nesie melódia. Melódia, ktorou čarodejnica Rianna ukladá okolie na spánok a ktorá spriada dohromady srdcia ľudí, čo sa nechajú uchvátiť touto Pieňou Osudu.

Jednej noci táto melódia privábi ku Rianne Tara, zvláštneho corvida i tajomného Takaičana v jednom. Osud sa rozhodol prepliesť životy týchto dvoch ľudí tak natesno, ako sa len dá. Mladí zaľúbenci však nemajú ružami vystlané chodníčky. Už onedlho si k nim totiž nájde cestu posol jedného z deviatich dračích lordov, žiadajúci čarodejnicu o pomoc. Rianna, ktorá pomoc neodmietne, tak spolu s Tarom vykročí na cestu, ktorá je nebezpečná ako pre nich, tak pre tých, ktorým sa rozhodli pomôcť. Ktosi totiž povstal z popola zabudnutia a ohrozuje dračích lordov, ich rodiny a priateľov na živote.
A ako to už býva, v tejto veľkej hrozbe je zapletená i spiaca minulosť mladej dvojice.

Recenzia

Zobraziť recenziu

Ukážky z knihy

Neživá čarodejnica si kľakla ku svojej dcére a zatiaľ čo ju pohladila po líci, pobozkala ju na čelo. Potom sa zohla ku svieci určenej jej a sama ju zhasla tým, že na ňu priložila chladnú dlaň. Naraz so zmiznutím plamienka sa pominul i jej duch.
Rianna, bez toho, aby si všimla matkin pohľad venovaný jej milému, poskladala obrúsok a vložila si ho do tašky. Postavila sa a chvíľu hľadela na vyhasnuté knôty, z ktorých sa vznášali tenučké pásiky belasého dymu. „Mali by sme ísť," riekla slabým hlasom, „nechajme toto miesto spať večným spánkom."
Odišla ako prvá, po nej vyšiel z domu Raon. Tar ešte okamih zotrval na rovnakom mieste, ani čoby doň zapustil korene. Uvoľnil si košeľu pri krku, lebo mu ani trocha nebolo príjemne z toho, že bol prebodávaný pohľadom ducha. Potom sa zvrtol a pridal ku čarodejníkom bez toho, aby sa čo i len raz obzrel. Chcel už mať za sebou návštevu tohto desivo známeho miesta.
Na mieste, kde dovtedy stál, ostal obrys jeho postavy. Rovnako bledý ako duchovia Rianniných rodičov, rovnako mŕtvy a rovnako strašidelný. Pokiaľ by sa niekto z trojice obzrel, všimol by si, že Tarova temer priesvitná postava nemá jeho tvár, lež tvár zjazveného bojovníka mračiaceho sa ako démoni všetkých pekiel.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

5.0/5 rating 1 vote
Pieseň osudu

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk