Pod maskou

Autor Senta Andok

Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho...
Martinovi Mayerovi sa to prihodilo a na takéto stretnutie doplatil životom. Koho však za zbytočnú smrť potrestať, keď o osude nedospelého mladíka rozhodla guľôčka na rulete? Z Martinovho najlepšieho kamaráta sa stáva bezdomovec. Túla sa bezcieľne životom a stará sa o starca, ktorý nesie v sebe vinu za smrť žiaka. Jedného dňa sa však Petrov život zázračne zmení.
Začína žiť dvojakým životom plným klamstiev a falošných ilúzií. Zapletie sa s čudáckym falšovateľom dokladov a odrazu sa ocitne v centre záujmu médií. Kto je záhadný hrdina v maske klauna a ako súvisí so samovraždou obľúbenej popovej hviezdy?
Prípad dostáva na starosť detektív Vlčák a Peter zisťuje, že sprvu nevinná hra sa mení na jeho nočnú moru...

 • Žáner: Slovenská súčasná, YOLi, young adult, new adult
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 125 × 200 mm
 • Hmotnosť: 282 g
 • Počet strán: 368
 • Vydanie: 2017/08
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5521-0
 • EAN: 9788055155210

Súvisiace články

POD MASKOU

Ukážky z knihy

„Čo tak čumíš? Páči sa ti moja zebra?“ spýtal sa domáci a bosou nohou pohladil koberec. „Nečakal si takýto luxus v tejto zavšivavenej, smradľavej diere, čo?“ rehotal sa, neprirodzene zakláňajúc hlavu dozadu. Takmer sa ňou dotýkal lustra. Od chrómovaného povrchu sa mu odrážali zlaté plomby. Riedke vlasy mal zopnuté do voľného chvosta a biele tielko odhaľovalo bledé, vyziabnuté telo. Úzky, zobákovitý nos medzi vystupujúcimi lícnymi kosťami mu špatil už aj tak nepeknú tvár. „Tak to vysyp!“
„Potreboval by som nový občiansky a donieslo sa mi, že je to vaša špecialita.“
Dlháň sa významne pousmial, aby dodal Petrovým slovám potrebnú vážnosť.
„Som špička, čo sa týka odboru,“ šepol s dlaňou pri ústach, akoby v byte neboli sami. Potom sa znovu rozrehotal. Odrazu smiech ustal a chlap zasyčal: „Ale dúfam, že si si vedomý, že to nebude zadarmo.“
Peter preglgol. Snažil sa pôsobiť sebaisto.
„Momentálne toho veľa nemám, ale o pár týždňov, ak všetko pôjde, ako má, a dostanem prácu...“
„Robíš si zo mňa srandu, doriti?“ vyštekol chlap a zdrapil ho za bundu. „Vyzerám ako nejaká zasraná charita? Myslíš si, že toto tu som si kúpil z dobročinných príspevkov?“ ziapal a pomätene ukazoval na gýčovité zariadenie v obývačke. „Nemal som ťa v týchto otrhaných handrách ani pustiť dnu!“ sotil ho dozadu na tvrdú čiernu sedačku.
„Ale ja tie peniaze vážne budem mať, zajtra podpíšem...“
„Vypadni, lebo za seba neručím! Myslíš si, že môj čas je zadarmo? Odpáľ, lebo ťa nakopem do tej otrhanej riti!“
„Spravím čokoľvek!“ vykríkol Peter. „Peniaze nemám, ale určite existuje nejaký spôsob. Môžem si to odpracovať,“ presviedčal dlháňa zúfalo.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Pod maskou

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk