Pod šarlátovou oblohou

Autor Mark Sullivan

Pino Lella žije v Miláne a nechce mať nič spoločné s vojnou ani s nacistami. Ako každý bežný taliansky tínedžer, aj on má plnú hlavu hudby, jedla a dievčat, najmä krásnej Anny, no dni jeho nevinnosti sú zrátané. Keď dom, v ktorom býva rodina Lellovcov, dostane počas spojeneckého bombardovania zásah, rodičia pošlú Pina do chlapčenskej školy vedenej pátrom Reom vysoko v Alpách. Tam dostane za úlohu tajne prevádzať cez hory Židov, ktorí si zachraňujú život útekom do Švajčiarska.
Rodičia chcú ochrániť Pina pred odvelením na front a prinútia ho, aby sa vrátil domov a prihlásil do nemeckej armády, do Organizácie Todt, a tak sa vyhol účasti na priamych bojoch. Napriek tomu je Pino pri bombardovaní ľahko zranený a zhodou náhod sa ako osemnásťročný stane osobným šoférom generálmajora Hansa Leyersa, ktorý priamo podlieha Adolfovi Hitlerovi a je jedným z jeho najzáhadnejších a najmocnejších veliteľov. Pino využije príležitosť a dodáva informácie Spojencom, ktorí sa pripravujú na oslobodenie Milána. Hrôzy vojny a nemeckej okupácie pretrpí len vďaka tomu, že hoci v utajení, ale predsa bojuje proti Nemcom. Odvahu mu dodáva aj láska k Anne a vysnívaná vidina ich spoločnej budúcnosti.

Predlohou pre knihu Pod šarlátovou oblohou, ktorá sa dostala na prvú priečku rebríčka bestsellerov Amazonu, sa stal skutočný životný príbeh zabudnutého hrdinu, vzrušujúce rozprávanie o neuveriteľnej odvahe a húževnatosti talianskeho mladíka počas jedného z najtemnejších období našej histórie. Na jej motívy bol nakrútený film v hlavnej úlohe s Tomom Hollandom.

 • Žáner: Historické romány
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 153 × 234 mm
 • Hmotnosť: 699 g
 • Počet strán: 496
 • Vydanie: 2018/04
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5921-8
 • EAN: 9788055159218

Recenzia

VOJNA A JEJ HRÔZY

Ukážky z knihy

„V živote som nebola na krajšom mieste, ako je toto,“ ozvala sa Maria, keď prišli k jazeru. „To je neuveriteľné. Vonia to tu...“
„Slobodou,“ doplnil ju Ricardo.
„Túto chvíľu si musíme zapamätať,“ dodal Luigi.
„Sme už vo Švajčiarsku?“ spýtala sa Maria.
„Takmer,“ prikývol Pino. „Vojdeme do tamtoho lesa a dostaneme sa k hranici.“
Pino ešte nikdy nebol ďalej ako pri jazere, preto kráčal po lese dosť opatrne. Našťastie si spomenul, ako mu páter Re opísal, kde nájde cestu, a čoskoro sa na nej ocitli.
Hustý porast jedlí a smrekov trochu pripomínal bludisko. V lese bol vzduch chladnejší a pôda mäkšia. Už putovali takmer šesť a pol hodiny, no nikto nevyzeral unavený.
Pinovi sa silnejšie rozbúšilo srdce, keď si uvedomil, že týchto ľudí previedol do Švajčiarska. Pomohol im utiecť pred...
Vtom sa vo vzdialenosti asi troch metrov vynoril spoza stromu robustný bradatý chlapík a namieril dvojhlavňovú pušku rovno Pinovi do tváre.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Pod šarlátovou oblohou

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk