Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín

Autor John Green

Colin Singleton má vo vzťahu k nežnému pohlaviu svoj jasný typ – dievčatá, ktoré sa volajú Katherine. Má to však chybu – zakaždým od nich dostane kopačky. Stalo sa mu to už presne devätnásťkrát. Tento veľký fanúšik prešmyčiek má odrazu strach, že je odpísaný, lebo zo zázračného dieťaťa zrejme nikdy nevyrastie dospelý génius, a tak sa vyberie na road trip. Vo vrecku má desaťtisíc dolárov, za pätami krvilačného diviaka a na sedadle spolujazdca najlepšieho kamaráta s nadváhou a s nehynúcou láskou k Sudkyni Judy, ale chýba mu Katherine. Colin má jasný cieľ: dokázať platnosť Poučky o podstate predvídateľnosti Katherín. Dúfa pritom, že pomocou nej získa možnosť predpovedať budúcnosť akéhokoľvek vzťahu a tak pomstí všetkých nešťastných zberačov kopačiek. Čo sa však v skutočnosti vďaka poučke stane? Svoju úlohu v premene citového života hrdinov zohrá láska, priateľstvo aj mŕtvy rakúsko-uhorský arcivojvoda!

Z anglického originálu An Abundance of Katherine (Penguin Group, New York 2006) preložila Jana Melcerová.

 • Žáner: YOLi, young adult, new adult
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Paperback
 • Formát: 145 × 227 mm
 • Hmotnosť: 679 g
 • Počet strán: 264
 • Vydanie: 2015/04
 • Poradie vydania: 2.
 • ISBN: 978-80-551-4314-9
 • EAN: 9788055143149

Súvisiace články

VZOREC PRE VÝVOJ ĽÚBOSTNÉHO VZŤAHU

Ukážky z knihy

Colin sa zhlboka nadýchol, zošuchol sa do vane a ponoril si hlavu. Plačem, pomyslel si, keď otváral oči a civel do mydlovej vody, ktorá ho štípala v očiach. Chce sa mi plakať, takže iste plačem. Ibaže som pod vodou, a tak neviem povedať, či naozaj. Ale Colin neplakal. Bolo to zvláštne, na plač bol priveľmi deprimovaný. Priveľmi zranený. Mal pocit, akoby mu Katherine zobrala tú časť osobnosti, ktorá plače.
Otvoril odtok vane, vstal, vyutieral sa dosucha a obliekol sa. Keď vyšiel z kúpeľne, našiel rodičov sedieť na svojej posteli. Keď boli v Colinovej izbe obaja naraz, nikdy to neveštilo nič dobré. Za tie roky to znamenalo:
1. Tvoja stará mama/starý otec/tetuška Suzie (ktorú síce nepoznáš, ale ver mi, bola veľmi milá a je veľká škoda, že) zomrel(a).
2. Dovoľuješ Katherine, aby ťa rozptyľovala pri štúdiu.
3. Ľudia počnú deti pri akte, ktorý ťa jedného dňa bude veľmi zaujímať, ale teraz by ťa v istom zmysle iba desil. A okrem toho ľudia niekedy robia veci, ktoré sa síce dejú pri splodení detí, ale k splodeniu vlastne nedochádza. Bozkávajú sa napríklad na miestach, ktoré nie sú na tvári.

Nikdy to neznamenalo:

4. Kým si bol vo vani, telefonovala ti nejaká Katherine. Mrzí ju to a stále ťa ľúbi. Spravila strašnú chybu a čaká ťa dolu.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk