Pred pádom

Autor Noah Hawley

Za hmlistého letného večera sa na palube súkromného lietadla do New Yorku zíde jedenásť ľudí – desať boháčov a jeden neúspešný maliar. Osemnásť minút po štarte sa lietadlo zrúti do oceána. Katastrofu prežije iba maliar Scott Burroughs a štvorročný chlapček, posledný dedič z rodiny rozprávkovo bohatého a vplyvného mediálneho magnáta.
Čo sa vlastne dialo pred osudným pádom lietadla? Na akej životnej ceste sa ocitli cestujúci a posádka, skôr než sa rozhodli pre osudný let? Jej peripetie prežívame so zbohatlíkom z Wall Street a s jeho manželkou, s mladým Texasanom, ktorý práve priletel z Londýna, so ženou tápajúcou v neistote, či sa v živote rozhodla správne, s kariérnym pilotom... a záhada okolo tragédie sa prehlbuje. Odhaľujú sa detaily intríg jednotlivých aktérov a tie poukazujú na desivé sprisahanie. Mohla azda toľko vplyvných ľudí pripraviť o život len obyčajná náhoda? Alebo ide o niečo oveľa temnejšie? Hrozí, že nasledujúce udalosti sa úplne vymknú spod kontroly v besnejúcej búrke mediálneho šialenstva a verejných obvinení. Chlapec, ktorého so záchrancom spája čoraz pevnejšie puto, sa zatiaľ snaží vyrovnať s nežiaducou slávou a vyšetrovatelia sa zase pokúšajú vydolovať z trosiek pravdu o katastrofe.

Z anglického originálu preložil Patrick Frank.

Recenzia

PRAVDA NA DNE OCEÁNU

Súvisiace články

PREČO SA ZRÚTILO LIETADLO S BOHÁČMI?!

Ukážky z knihy

Jazyk mu začína v ústach vysychať. Dehydratácia je jedna z vecí, ktorých by sa mal báť, ak tu ostane dosť dlho. Dvíha sa vietor, more je čoraz nepokojnejšie. Ak to mám zvládnuť, hovorí si, musím začať plávať, a to hneď. Znova sa obzerá, či niekde nie je hmla aspoň trocha narušená, no márne. Nakoniec iba zatvára oči a snaží sa vycítiť, kde je západ, akoby bol strelkou veľkého magnetu.
Za tebou, hovorí si.
Otvára oči, zhlboka sa nadychuje.
Chystá sa prvý raz poriadne zabrať, keď odrazu čosi začuje. Myslí si, že to sú čajky, ten vysoký tón, čo stúpa a klesá. Potom ho však vlna zdvihne o pár decimetrov a on si uvedomuje, že je to niečo iné. Plač.
Niekde tam plače dieťa.
Obracia sa, snaží sa ten zvuk lokalizovať, vlny však stúpajú a klesajú nerovnomerne, takže ho blokujú a odrážajú.
„Hej!“ kričí. „Hej! Tu som!“
Plač stíchol.
„Hej!“ reve zo všetkých síl a kope nohami proti prúdu. „Kde si?“
Pozerá sa po troskách, no tie, čo sa nepotopili, už odplavilo na všetky strany. Napína uši, snaží sa nájsť to dieťa.
„Hej!“ kričí znova. „Ja tom tu! Kde si ty?“
Na moment počuje iba vlny a začína uvažovať, či ho predsa len nezmiatol krik čajok. Potom sa však ozýva detský hlas, prenikavý a prekvapujúco blízko od neho.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Pred pádom

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk