Presilovka

Autor Danielle Steelová

Fiona Carsonová je rešpektovaná generálna riaditeľka multimiliardovej korporácie. Svet medzinárodného obchodu je k úspešným ženám tvrdý, Fiona si nemôže dovoliť najmenší chybný krok a poskytnúť tak neprajníkom zámienku na svoje zosadenie. Ako rozvedená matka trávi všetok voľný čas s deťmi, na vzťah sotva pomyslí. Žien na vysokých postoch sa muži boja a Fiona sa už dávno vzdala predstavy o milujúcom partnerovi.
Aj Marshall Weston je vplyvný muž riadiaci nadnárodnú spoločnosť. Po boku má príkladnú manželku, ktorá ochotne obetovala právnickú kariéru, aby vychovávala ich tri deti a podporovala Marshalla na každom kroku. Charizmatický päťdesiatnik však zďaleka nie je taký bezúhonný, ako sa na prvý pohľad zdá. Neustále koketuje so škandálmi, ktoré by mu mohli zničiť kariéru aj rodinu, no jemu sa život na hrane páči. Už celé roky skrýva obrovské tajomstvo, spokojný sám so sebou, ako sa mu všetko darí ututlávať.
Obaja, Fiona aj Marshall, boli ochotní obetovať veľa, aby sa dostali na vrchol. Čoho sa vzdajú teraz, len aby si moc udržali?

Z anglického originálu Power Play (Delacorte Press, A Division of Random House, Inc., New York 2014) preložila Ivona Mertusová.

 • Žáner: Romantika, Román pre ženy
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Pevná väzba
 • Formát: 135×205 mm
 • Hmotnosť: 360 g
 • Počet strán: 352
 • Vydanie: 2015/02
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4208-1
 • EAN: 9788055142081

Ukážky z knihy

Simon sa vážne a so znepokojením zahľadel na Marshalla ponad jeho stôl.
„Máme problém,“ začal, díval sa pritom Marshallovi do očí. Zdal sa nervózny z toho, čo musí povedať, zatiaľ čo Marshall čakal na pokračovanie. V živote by si nebol pomyslel, že si raz vypočuje to, čo nasledovalo.
„Mali sme dnes hovor od právneho zástupcu,“ povedal opatrne Simon, aby nenaštval generálneho riaditeľa. Netušil, ako zareaguje a nepáčilo sa mu byť poslom zlých správ. „Vyzerá to tak, že nejaká bývalá zamestnankyňa menom Megan Wheelerová sa chystá podať žalobu za sexuálne obťažovanie a protiprávne ukončenie zmluvy. Tvrdí, že mala s vami pred dvoma rokmi pomer, vraj ste jej dali prácu a potom ju vyhodili, keď vzťah ukončila.“ Simon Stern sedel, pozeral sa naňho a čakal na jeho reakciu. Marshall vyzeral, akoby mu práve na kolenách vybuchla atómová bomba. Neveriacky zízal na právnika.
„To myslíte vážne? Pomiatla sa?“ Vyzeral zdesený a úplne šokovaný.
„Je to možné,“ pripustil Simon s nádejou v hlase a v duchu sa stále modlil, aby to všetko prehrmelo, ale také žaloby sa iba zriedkavo zamietli pod koberec. Aj keby neveril teórii „bez vetra sa ani lístok nepohne“, podľa jeho skúseností ženy, ktoré podali žalobu za sexuálne obťažovanie, na obvineniach trvali a len tak sa nedali umlčať. Zvyčajne išlo o ohrdnuté ženy, ktoré sa chceli pomstiť, buď za nevydarený pomer, alebo za neopätované pokusy o zblíženie. V každom prípade boli väčšinou veľmi horlivé a vždy chceli odplatu a veľké peniaze.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Presilovka

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk