Psia cesta

Autor W. Bruce Cameron

Psia cesta je voľné pokračovanie príbehu verného psieho kamaráta z Cameronovho bestsellera Psia duša/Psie poslanie, ktorý sa v roku 2017 dočkal aj filmového stvárnenia v réžii Lasseho Hallströma.
Kamoš, teraz už starý pes dožívajúci na Farme, nachádza po smrti svojho „chlapca“ Ethana nový zmysel života, keď zachraňuje život jeho malej vnučke Clarity. Po svojom skone a prevtelení do kríženky Molly oddane bdie nad dospievajúcou Clarity, ktorá čelí psychickému týraniu matky a bývalého priateľa s násilnými sklonmi. Po Mollinej tragickej smrti Kamoš, tentoraz v tele temperamentného a nebojácneho kríženca yorkshira a čivavy Maxa, verne sprevádza mladú Clarity v najproblémovejšom období jej života. Kamošova reinkarnačná púť vrcholí v tele bígla Tobyho, ktorý v kláštornom hospici v role terapeutického psa poskytuje útechu umierajúcim.
Psia cesta je ďalšie humorom sršiace rozprávanie o psoch, očarujúci a precítený príbeh o nádeji, láske a oddanosti, ktorá zdolá všetky prekážky.

Z anglického originálu A Dog’s Journey (Forge Book, Tom Doherty Associates, LLC., New York 2012) preložila Zora Ličková.

 • Žáner: Svetová súčasná, Spoločenské romány
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Paperback
 • Formát: 125 × 200 mm
 • Hmotnosť: 284 g
 • Počet strán: 304
 • Vydanie: 2018/05
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-6026-9
 • EAN: 9788055160269

Súvisiace články

ODDANOSŤ, KTORÁ ZDOLÁ VŠETKY PREKÁŽKY!

Ukážky z knihy

V stajni bol kôň menom Troy. Keď ešte Ethan žil, občas si na Troyovi zajazdil, s čím som nie celkom súhlasil, lebo kone nie sú také spoľahlivé ako psy. Zamladi raz Ethan spadol z koňa – a zo psa ešte nikto nikdy nespadol! Hannah na Troyovi nikdy nejazdila.
Vošli sme s Clarity do stajne a začul som, ako Troy zaerdžal. Vzduch bol presýtený vôňou sena a konským pachom. Clarity pochodovala rovno k boxu na ustajnenie Troya. Ten prudko mykol hlavou hore-dole a znova zafŕkal. Clarity sa načiahla k mrežiam vrát a oblapila ich rúčkami. „Koníček,“ nadšene džavotala. Naradostene vystierala a ohýnala kolienka.
Cítil som, ako v Troyovi rastie napätie. Kôň mi teraz nevenoval veľkú pozornosť. Pri predošlých návštevách v stajni som si však všimol, že v mojej prítomnosti znervóznel. Clarity naťahovala rúčky cez mreže, aby pohladila Troya. On sa však splašene odťahoval.
Podišiel som ku Clarity a drgal do nej ňufákom, aby som jej naznačil, že niet nad lepšieho maznáka, ako je pes. Doširoka otvorené oči jej žiarili a ústočká mala pootvorené – zadúšala sa túžbou po Troyovi, ani na okamih z neho nespustila oči.
Vráta boli zavreté slučkou z reťaze. Keď sa však Clarity zaprela do mreží, reťaz povolila a ja som zaraz vedel, čo má za lubom. So šťastnými výkrikmi sa bokom prešmykla k otvoru a pretlačila cez medzeru.
Rovno do Troyovho boxu!

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Psia cesta

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk