Skôr než odídeš

Autor Clare Swatmanová

Niektorí ľudia hľadia láske celý čas do tváre, a pritom nevedia, že ju už našli. Určite sa to dá povedať aj o Zoe a Edovi. Dlho tápali, a hoci rôznymi cestami, vždy kráčali rovnakým smerom. A po rokoch, keď sa v ich živote vystriedalo všetko – láska, šťastie, hádky, zúfalstvo i zmierenie, sa zdá, že ich krásnej budúcnosti už nič nestojí v ceste.
No potom sa stane niečo nečakané a nepochopiteľné.
Jedného rána cestou do práce utrpí Ed smrteľnú nehodu. Umiera. A Zoe hľadá spôsob, ako prežiť. Nevie sa zbaviť spomie¬nok. Ako by mohla zabudnúť na šťastne prežité roky, na ich prvý bozk, na to, čo si spoločne vybudovali? Rozhodne sa, že Edovi musí povedať všetko, čo mu nikdy nepovedala. Musí napraviť všetko, čo bolo v ich vzťahu zlé.
Lenže teraz je už neskoro. Alebo nie?

Preložila Zuzana Dudíková

Recenzia

ROZLÚČKA NEZNAMENÁ, ŽE JE VŠETKÉMU KONIEC

Ukážky z knihy

Do líc sa mi nahrnula červeň, obávala som sa, že odpadnem.
Všetko okolo mňa sa dalo do pohybu, každý sa s ním zvítal, len ja som stála ako stĺp, s pohľadom upretým kamsi do prázdna za jeho hlavou, a bála sa pozrieť mu do tváre. Nakoniec som sa však odhodlala. Božemôj... Je to on, naozaj je tu!
Pomaly som prešla okolo stoličky, pevne sa pridŕžajúc operadla, a znovu sa pozrela na Eda. Vnímala som všetko, každý kúsok jeho tela, tmavé vlasy, čo mu padali do jasných modrých očí, i to, ako si ich odhŕňal gestom takým známym, až to zabolelo. Vyzeral veľmi mlado a ja som nechápala, ako to, že som sa doňho nezaľúbila na prvý pohľad.
Mala som pocit, že mi srdce vyskočilo z hrude a teraz leží na zemi, všetkým mojim priateľom na očiach. Tohto muža ľúbim, ale stratila som ho, a teraz mám možno jedinú šancu vidieť ho znova. Napriek tomu mu nemôžem povedať, čo cítim.
Aspoň teda nie slovami.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Skôr než odídeš

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk