Skvelý život

Autor Danielle Steelová

Blaise McCarthyová je činorodá príťažlivá žena v zrelom veku. Od mladosti tvrdo pracovala na tom, aby sa z nej stala mediálna hviezda známa v celých Spojených štátoch. Relácie aj moderovanie televíznych správ si dôkladne pripravuje, hosťom kladie otázky na telo, rozoberá témy nabité emóciami a odvážne preniká do jadra problémov. Osamelá matka si stráži pozíciu na výslní, veď mladučké hviezdičky sú ochotné vymeniť ju na obrazovke v hocktorú chvíľu. Zatiaľ má Blaise zdanlivo všetko. Keď však zhasnú kamery, len ona vie, aký nevypovedaný príbeh celé roky ukrýva.
Salima, moderátorkina dospelá dcéra, v detstve oslepla následkom cukrovky a odvtedy si jej zdravotný stav vyžaduje pobyt v špeciálnej internátnej škole s celodennou lekárskou starostlivosťou. Keď zariadenie pre epidémiu zavrú, Salima musí odísť z pokojného vidieckeho prostredia do rušného New Yorku. Pre matku aj dcéru nastáva zlomové obdobie v živote. Obe riešia komplikované situácie, s ktorými si najmä Blaise nevie rady. Simon Ward, Salimin nový asistent a zároveň učiteľ, podá slepému dievčaťu záchranné lano, ale pre Blaise je prítomnosť mladého muža v jej byte neprijateľná. Jeho radikálne názory nastavujú pravdivé zrkadlo vzťahu matky a dcéry a ich vzájomnému vnímaniu. Simon učí dievča posúvať hranice svojich možností, otvára obom ženám nové obzory, ale zároveň obracia ich život naruby...

Z anglického originálu A Perfect Life (Delacorte Press, New York 2014) preložila Zuzana Gašparovičová.

 • Žáner: Romantika, Román pre ženy
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 125 × 200 mm
 • Hmotnosť: 306 g
 • Počet strán: 296
 • Vydanie: 2015/07
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4351-4
 • EAN: 9788055143514

Ukážky z knihy

Blaise si odkladala Salimine obľúbené hračky z detstva, ale teraz sa rozhodla, že sa ich zbaví, aby získali viac priestoru. Stála na najvyššom stupienku rebríka. Načiahla sa príliš dozadu a vtom sa rebrík nebezpečne zakýval. Simon ju len-len zachytil. Pevne ju uchopil okolo pása a pridržiaval, kým schádzala dolu. Keď sa im oči stretli, svet okolo nich na okamih prestal existovať. Obaja stíchli. Blaise preletela telom triaška ako minule v kuchyni. Vtedy si navrávala, že sa jej to len zazdalo, tentoraz však vedela, že sa nemýli. Simon z nej nespúšťal zrak a ruky stále nespúšťal z jej pása. Nebadane sa odtiahla, postrehol to, odtrhol od nej pohľad a pomohol jej postaviť sa na zem. Nemala potuchy, čo sa práve stalo, a neodvážila sa spýtať sa na to jeho. Keď ukladala do škatúľ staré hračky, povedala si, že sa jej to znovu len zazdalo a nič to neznamená. Vnútorný hlas jej však šepkal čosi iné. Keď nenápadne pozrela na Simona, oči mal ostražité a tváril sa, že má plné ruky práce.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Skvelý život

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk