Strácame sa v sebe

Autor Jasinda Wilderová

Keď tragicky zomrel Kyle Calloway, jeho priateľka Nell bola spočiatku taká zronená, že sa k nej nikto nesmel priblížiť, ani jej najlepšia priateľka Becca de Rosová. Becca sa zo všetkých síl snažila Nell pomôcť prekonať žiaľ, ale ani ona nemá jednoduchý život a svoje pocity radšej nesmelo vkladá do veršov. Všetko, čo doteraz poznala, sa odrazu zmenilo.
Jason Dorsey, Kylov kamarát, talentovaný futbalista, pozval Nell na rande, to sa však nikdy nekonalo. Nell ho odmietla, a tak sa rozhodol pozvať na schôdzku jej najlepšiu priateľku, šestnásťročnú Beccu. Vtedy netušil, čo všetko s Beccou prežije a či sa práve ona nestane jeho životnou láskou. Beccin prísny otec nesúhlasil, aby začala chodiť s chlapcom v takom mladom veku. A Jasonov otec, vojnový veterán, mal zas problém s alkoholom. Keď sa opil, svoj hnev namieril práve proti synovi a uštedril mu nejednu krutú ranu.
Obaja mladí ľudia si hľadajú svoje miesto v zložitom svete, v ktorom sa tragédie, trápenia a depresie striedajú s radosťou, nádejou a láskou.

Z anglického originálu Falling Into Us preložila Miriam Ghaniová.

 • Žáner: Romantika, Román pre ženy
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 138×207 mm
 • Hmotnosť: 360 g
 • Počet strán: 376
 • Vydanie: 2015/08
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4401-6
 • EAN: 9788055144016

Súvisiace články

STRÁCAME SA V SEBE. EMOCIONÁLNA JAZDA

Ukážky z knihy

Becca:
Skončila som s ekonómiou a práve som bola v polovici projektu z literatúry osemnásteho storočia, ktorý bol dôležitý aj kvôli prijímačkám na vysokú školu, keď mi zazvonil mobil. Rodičia mi ho napokon povolili, aby som aj ja mala nejaký spoločenský život. Mala som teda mobil a esemesky som mohla zasielať v neobmedzenom množstve. Jediným problémom bolo, že mi ho rodičia občas vzali a kontrolovali správy, aby sa ubezpečili, že v mojom živote sa nedeje nič nevhodné – či už šlo o zábavu, alebo čokoľvek vzrušujúce a zaujímavé.
Dokonca aj moje osobné myšlienky mi zneli ako numerické rovnice.
Jediné, čo som skrývala pred rodičmi, bola moja poézia.

Jason:
Položila a ja som hľadel na účtenku s desiatimi číslicami, narýchlo načarbanými na zadnej strane. Becca? Nebol som si istý, či je dobrý nápad pozvať ju na rande. Málo som ju poznal, dobre, teraz mi to došlo. Mal som pocit, že pochádza z veľmi prísnej rodiny, chodila vždy slušne oblečená, nikdy si príliš neodhaľovala telo, skôr ho zakrývala dlhými rukávmi a sukňami po kolená. Nenosila nič s hlbokým výstrihom, nič nad kolená. Nikdy sa nenaťahovala s chalanmi, nikdy sa nesprávala vyzývavo, nechodila na večierky. Bola tichá, taký študijný typ, milá a zdvorilá. Ľudia ju nechali na pokoji alebo boli k nej dobrí jednoducho preto, že sa kamarátila s Nell Hawthornovou.
Vraj je do mňa buchnutá? Naozaj? Ako to, že som si to nikdy nevšimol?

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Strácame sa v sebe

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk