Stratené dievča

Autor Gillian Flynnová

Jedna z najvychvaľovanejších autoriek napínavých bestsellerov New York Times Gillian Flynnová doviedla toto tvrdenie do krajnosti. Román o totálne skrachovanom manželstve nepustíte z rúk, kým ho nedočítate. Denník Chicago Tribune vyhlásil, že táto kniha „vás vtiahne do deja a drží v moci ako čistá, ale nebezpečná droga." Jedovatá zmes duchaplnosti a lahodne mrazivého príbehu vytvára triler, ktorý vám trhá nervy a predovšetkým vás mätie každým zvratom deja.

V jedno teplé letné ráno sa v severnom Carthage v Missouri chystajú Nick a Amy Dunnovci osláviť piate výročie svadby. Darčeky sú už takmer zabalené a stôl v reštaurácii rezervovaný, keď z prenajatého McMansion na rieke Mississippi zmizne Nickova inteligentná a krásna manželka. Manžel roka Nick chvíľu sníva o tvare Aminej hlavy, ale pasáže z jej denníka prezrádzajú, že toto perfekcionistické alfa dievča dokáže každého vyviesť z miery. Pod narastajúcim tlakom zo strany polície a médií – ako aj Aminých rodičov, ktorí svoju dcéru nekonečne milujú – predvedie náš zlatý chlapec nekonečný rad klamstiev, podvodov a iných prejavov nevhodného správania. Nick je vyhýbavý a rozhodne krutý – ale naozaj zavraždil Amy?

Keď začnú Nicka navštevovať policajti, každý v meste rozmýšľa, či dobre pozná svojho milovaného partnera. Nick po boku svojho dvojčaťa Marga potvrdí svoju nevinu. Ale ak Nick nezabil svoju peknú ženu, kam sa podela? A čo bolo v striebornej darčekovej škatuli ukrytej v zadnej časti spálňového šatníka?

Vďaka štýlu, ostrému ako britva, a značkovému psychologickému ponoru nám Gillian Flynnová ponúka dynamický, pekelne tajomný a duchaplný triler, ktorým potvrdzuje svoje postavenie jednej z najskvelejších spisovateliek.

V severnom Carthage v Missouri je teplý letný deň a Nick a Ammy Dunnovci sa chystajú osláviť piate výročie svadby. Balia darčeky, robia si plány, no zrazu Nickova krásna a inteligentná manželka zmizne. Keď sa polícia pustí do vyšetrovania, zlatý chlapec Nick vypúšťa celú plejádu lží a správa sa nevhodne. Odpovedá čudne vyhýbavo, je zatrpknutý – no je skutočne vrahom?
Gillian Flynnová je autorkou románu Stratené dievča, ktorý sa stal bestsellerom číslo jedna New York Times, ako aj ďalších bestsellerov New York Times – Temné miesta (Dark Places) a Ostré predmety (Sharp Objects). Predtým písala a recenzovala pre Entertainment Weekly; momentálne žije s manželom a deťmi v Chicagu.
Kniha ma filmovú obálku.

 • Žáner: Dobrodružstvo, thrillery
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: Tatran
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 150 × 235 mm
 • Hmotnosť: 658 g
 • Počet strán: 408
 • Vydanie: 2014/09
 • Poradie vydania: 2.
 • ISBN: 978-80-222-0706-5
 • EAN: 9788022207065

Súvisiace články

ÚŽASNÁ AMY NAĎALEJ NEZVESTNÁ!

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Stratené dievča

Komentáre

blog comments powered by Disqus
Booksite.sk