Tá predo mnou

Autor JP Delaney

Napíšte zoznam všetkých vecí, ktoré považujete za dôležité pre svoj život.

Požiadavka je na prvý pohľad čudná, dokonca vtieravá ? a pre dve ženy, ktoré ju splnia, bude mať zničujúce dôsledky.

EMMA
Emma si po traumatickom rozchode hľadá nový byt, ale tie, ktoré jej realitní agenti ukážu, si buď nemôže dovoliť, alebo sa v nich necíti bezpečne. Jej predstavám vyhovie až dom na Folgate Street 1. Tento architektonický skvost zo svetlého kameňa má minimalistický dizajn, obrovské okná a vysokánske stropy či najmodernejšiu elektroniku. Nájomníčka však musí dodržiavať zvláštne pravidlá. Tajomný architekt, ktorý dom navrhol, si ponecháva úplnú kontrolu: nijaké knihy, nijaké ozdobné vankúše, nijaké fotografie alebo rušivé osobné predmety. Dom je navrhnutý tak, aby zmenil svojho obyvateľa ? a to sa mu aj podarí.

JANE
Jane po osobnej tragédii potrebuje nový začiatok. Keď jej ponúknu na prenájom dom na Folgate Street 1, okamžite ju zaujme pôsobivý priestor aj jeho odmeraný, ale príťažlivý tvorca a majiteľ. Jane sa do domu nasťahuje a čoskoro sa dozvie o predčasnej smrti predchádzajúcej nájomníčky, ktorá sa na ňu vekom aj vzhľadom dosť podobala. Keď sa Jane usiluje rozmotať klbko lží a zistiť pravdu, nevedomky sa správa podľa rovnakého vzorca, prijíma rovnaké rozhodnutia, stretáva sa s rovnakými ľuďmi a prežíva rovnaké hrôzy ako ona. Je však oveľa silnejšia ako nešťastná Emma.

ASTRID
Ďalšia žena na prenájom?

Preložila Jana Seichertová

 • Žáner: Svetová súčasná
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 134 × 207 mm
 • Hmotnosť: 444 g
 • Počet strán: 384
 • Vydanie: 2017/11
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5700-9
 • EAN: 9788055157009

Súvisiace články

PSYCHOTRILER TÁ PREDO MNOU

Ukážky z knihy

... Nijaké svetlá okrem tých, ktoré tu už sú, upozorní nás agent. Nijaké šnúry na sušenie bielizne. Nijaké koše na papier. Nijaké fajčenie. Nijaké podložky alebo obrúsky pod taniere. Nijaké vankúšiky a drobnôstky, nijaký nábytok balený naplocho...
Ten chlap je chorý, rozhorčí sa Simon. Akým právom to od náš žiada?
Trvalo niekoľko týždňov, kým zmontoval nábytok z Ikey v našom súčasnom byte, preto je naň pyšný ako sochár na umelecké dielo, ktoré vlastnoručne vyrezal z dreva.
Varoval som vás, že to má háčik, pokrčí plecami agent.
Zakloním hlavu a pozriem na strop. Keď už hovoríme o svetlách, ako ich rozsvietime?
Nijako, odvetí agent. Urobia to za vás ultrazvukové senzory pohybu. Sú spojené s detektorom, ktorý upraví úroveň osvetlenia podľa toho, aká tma je vonku. Rovnaká technológia rozsvieti reflektory vášho auta počas nočnej jazdy. Potom si pomocou aplikácie už iba vyberiete náladu ? pro¬duktívnu, pokojnú, hravú a podobne. V zime dokonca pridá ultrafialové žiarenie, aby ste nepodľahli depresii. Pracuje na rovnakom princípe ako svetlá určené ľuďom, ktorí trpia sezónnou afektívnou poruchou.
Na Simona to tak hlboko zapôsobí, že už nenamieta proti právu architekta zakázať nájomcom nábytok balený naplocho.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Tá predo mnou

Komentáre

blog comments powered by Disqus
Booksite.sk