Tmavá komora

Autor Jonathan Moore

Gavin Cain, inšpektor z oddelenia vrážd sanfranciskej polície, je práve uprostred exhumácie, keď mu zazvoní telefón. Starostu San Francisca Harryho Castelliho ktosi vydiera, preto sa Cain okamžite musí vrátiť do mesta. Helikoptéra je už na ceste. Truhla a Cainovo vyšetrovanie odloženého prípadu musia počkať, zatiaľ ho zastúpi jeho partner Grassley.
Na radnici starosta neochotne ukáže Cainovi štyri fotografie, ktoré dostal od neznámeho odosielateľa. Na prvej je vystrašená blondínka, na druhej nočný stolík s tabletkami, peňaženkou a putami, na tretej žena s fľašou v ruke a na poslednej tá istá osoba takmer nahá, pripútaná k posteli, už v bezvedomí, ale nie mŕtva. Priložený list hovorí jasnou rečou: čoskoro budú nasledovať ešte hrôzostrašnejšie odhalenia, ak si starosta predtým dobrovoľne nevezme život.
Cain sa pustí do vyšetrovania, no partner Grassley ho informuje o nečakanom náleze v truhle exhumovaného tela a oba prípady sa komplikujú – alebo ide len o jeden prípad?
Tmavá komora, mimoriadne pôsobivý triler so zložitou zápletkou, sleduje in- špektora Caina pri odhaľovaní vydierača a možno aj vraha. Premyslene ho vťahuje do siete utkanej z temnej minulosti, ktorú starosta za seba vrhá ako tieň.

Preložila Jana Seichertová

Súvisiace články

VYDIERAJÚ STAROSTU!

Ukážky z knihy

Cain zazvonil pri dverách úradu súdneho lekára a v minimalisticky zariadenej čakárni sa stretol s Grassleym. Praktikant striekal lyzol na namaľované betónové steny a špinavou handrou z nich zoškrabúval pleseň. Tu dolu však nič nemohlo zamaskovať pach smrti.
„Čaká na nás vzadu,“ informoval ho Grassley. „Ale najprv si máme navliecť tie ich skafandre. Aj ochranné masky, kapucne a ostatné zbytočnosti.“
„Ešte budeš za ne vďačný, uvidíš.“
Grassley nasledoval Caina k dvojkrídlovým dverám vedúcim z recepcie do hlavnej vyšetrovacej miestnosti. Zatiaľ sa zúčastnil na troch pitvách, zakaždým s Cainom. Všetky mŕtvoly prišli do márnice ešte teplé. Obaja boli na miestach činu, kľačali vedľa tiel a rukami v rukaviciach im prehľadávali vrecká, takže po príchode do márnice ich už nemali čím prekvapiť.
V tejto truhle na nich však zrejme čakalo nejaké prekvapenie. Cain zastal pri dverách a pozrel na partnera. Röntgen iba naznačil hrôzu ukrytú pod vrchnákom truhly. Ak mohol súdiť podľa výrazu jeho tváre, Grassley si to uvedomoval.
„Tak poďme na to,“ povzbudil ho Cain.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Tmavá komora

Komentáre

blog comments powered by Disqus
Booksite.sk