Trojica

Autor Sarah Lotz

Štyri letecké havárie za jeden deň. Prežili tri deti. Náboženský fanatik v nich vidí zvestovateľov apokalypsy. Čo ak má pravdu?

Celý svet šokuje správa, že v priebehu niekoľkých hodín sa na štyroch svetadieloch zrútili štyri lietadlá. Vyšetrovatelia musia čo najrýchlejšie odhaliť príčinu nešťastí, aby predišli panike. Vylúčia teroristický útok aj nepriaznivé poveternostné podmienky. Zdá sa, že katastrofy nespája nič okrem troch detí, ktoré sa našli živé na miestach dopadu. Novinári ich pomenujú Trojica.
U detí sa prejavujú poruchy správania, pravdepodobne zapríčinené otrasným zážitkom a neutíchajúcim záujmom médií. Pozornosť verejnosti ešte väčšmi priťahuje fanatický kazateľ. Je skalopevne presvedčený, že deti sú traja zo štyroch zvestovateľov apokalypsy. Jeho znepokojivé vyhlásenia priťahujú húfy záujemcov o vstup do sekty pripravujúcej sa na koniec sveta. Deti z Trojice sa musia skrývať, ale čoraz zvláštnejším správaním zasievajú semienko pochybností o zázračnom prežití aj do duše svojich opatrovateľov.

Z anglického originálu The Three (Little, Brown
and Company 2014) preložil Milan Kopecký.

 • Žáner: Dobrodružstvo, thrillery
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Pevná väzba
 • Formát: 138 x 207 mm
 • Hmotnosť: 440 g
 • Počet strán: 472
 • Vydanie: 2014/07
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-3844-2
 • EAN: 9788055138442

Recenzia

KATASTROFICKÉ ŠIALENSTVO

Súvisiace články

ŠTYRI HAVÁRIE LIETADLA ZA JEDEN DEŇ

Ukážky z knihy

Moment... pri stromoch sa niečo pohlo. Tmavá, malá postava, že by dieťa? To, čo sedelo pred ňou? V Pam sa prebudí hanba, od pádu lietadla jeho matke nevenovala ani jedinú myšlienku. Myslela iba na seba. Nie div, že sa nevie modliť, aká je to kresťanka? Nazlostí ju, keď jej postava zmizne z dohľadu, ale už nevládze pohnúť krkom ani o centimeter.
Pokúsi sa otvoriť ústa a skríknuť, no aj čeľusť odmieta spolupracovať. Prosím. Tu som. Zožeňte pomoc.
Niečo jej tlmene buchne za hlavou. „Agg," vysúka zo seba. „Agg." Niečo sa jej dotkne vlasov, cíti, ako sa jej po lícach kotúľajú slzy, je v bezpečí. Prišli ju zachrániť.
Šuchot krokov. Nechoďte preč. Nenechávajte ma tu.
Vtom sa jej pred očami zjavia bosé nohy. Malé, špinavé, a napriek tomu, že je nepreniknuteľná tma, zdá sa, akoby boli od niečoho – blata, krvi? – zababrané.
„Pomôžte mi, pomôžte mi, pomôžte mi," konečne, konečne rozpráva. Šikovná. Ak rozpráva, tak prežije. Je iba v šoku. Áno. To je všetko. „Pomôžte mi."
Nakloní sa k nej tvár, je tak blízko, že Pam cíti na lícach chlapcov šepkajúci dych. Pokúša sa mu zaostriť na oči. Má ich... Nie, to nie. Je tu málo svetla. Sú biele, celé sú biele, nemá zreničky, och, Pane, pomôž mi.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Trojica

Komentáre

blog comments powered by Disqus
Booksite.sk