Únos

Autor Stefanie Pintoffová

IKONICKÚ KATEDRÁLU OHROZUJE TEROR, PRED KTORÝM SA MESTO POLOŽÍ NA KOLENÁ
Napínavý a strhujúci triler, ktorý sa odohráva v predvianočnom Manhattane v New Yorku. Pred Katedrálou sv. Patrika stojí mladá žena, ktorá v ruke drží ceduľku s nápisom „Pomoc“. Nikto si ju nevšíma. Krátko nato ju niekto presne mierenou ranou do čela zastrelí. Pokojná atmosféra nadobúda krvavé rozmery.
K prípadu povolajú zvláštnu agentku FBI Eve Rossiovú. Mesto aj katedrálu ohrozuje nebezpečný útočník, ktorého identita je neznáma, on však veľmi dobre pozná agentkinu minulosť. Prostredníctvom malého chlapca tlmočí svoje požiadavky, vyšetrovatelia majú zhromaždiť päť náhodne vybratých rukojemníkov. Eve sa dá zatiahnuť do nebezpečnej hry s protivníkom, ktorého zámery sú zjavne zlovestné, hoci nikto netuší, ako sa tento čudný súboj skončí. K dohode medzi únoscom a políciou však nedochádza. Eve je bezradná, napätú situáciu rukojemníkov sa snaží riešiť s pomocou tajnej jednotky Vidocq nazvanej podľa slávneho francúzskeho zlodeja, ktorý svojho času pracoval pre políciu aj s tímom neobyčajne talentovaných bývalých spoluväzňov. Hodiny neúprosne odkrajujú vymeraný čas, ktorý však nahráva skôr páchateľovi. Kto však za túto drámu nesie zodpovednosť? Prečo musia umierať nevinní ľudia? Dokáže Eve so svojím tímom zabrániť ďalšej tragédii? Napínavý príbeh s nečakaným rozuzlením prečítate na jeden dúšok.

Z anglického originálu Hostage Taker (Bantam Books,
New York 2015) preložil Matúš Kyčina.

Súvisiace články

NEBEZPEČNÝ ÚNOSCA OHROZUJE NEW YORK!

Ukážky z knihy

Henry si upravil kravatu a vykročil naproti Eve. „Netušil som, či prídeš.“ Možno mu prišlo ľúto, ako sa k nej zachoval, keď sa zdvihli politické vetry po poslednom prípade. A možno nie. V každom prípade to bolo jediné ospravedlnenie, akého bol schopný.
„Niežeby som mala na výber,“ odbila ho.
„Nedalo sa inak. Povedali ti o tom odkaze? Mala ho na tej ceduľke. Pýtal si teba.“
Prikývla. „Viem o tom. Prečo ho tak zaujímam?“
„Dúfali sme, že to nám povieš ty. Možno ste sa už stretli.“
„Kto myslíš, že by to mohol byť?“
Henry si odpľul. „Čo ja viem? Môže to byť zločinec, terorista alebo náboženský fanatik, ktorému leží v žalúdku katolícka cirkev. Hocikto. Naši ľudia už inštalujú kamery a pokúsia sa do katedrály dostať odpočúvacie zariadenie. Zásahová jednotka je pripravená. Žiaľ, cez múry sa infračervené svetlo nedostane.“
„Armáda?“
„Máme to isté, čo oni,“ naježil sa. „Cez tieto múry nič neprenikne. Niekoľko metrov z betónu, kameňov a tehál.“
„Vieme, koľkých tam má?“
„Vôbec. Začalo sa to krátko pred rannou omšou, bude ich viac. Možno nám pomohlo zlé počasie. Prekvapilo by ma, keby sa tam niekto trepal v tomto monzúne.“

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Únos

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk