Vdovy

Autor Lynda La Plante

Harry Rawlins bol takmer dvadsať rokov mozgom tímu, ktorý páchal lúpežné prepady a krádeže. Prepad pancierového auta prevážajúceho veľkú sumu peňazí v podjazde pod londýnskym Strandom mal priniesť členom gangu obrovské bohatstvo, no pre osudovú chybu sa im akcia vymkla z rúk a skončila sa tragicky. Harry vždy vravieval svojej žene Dolly, že sa nemusí báť, keby sa mu niečo stalo, chlapi z jeho tímu – Joe a Terry – pôjdu v jeho šľapajach a o všetkých sa postarajú. Napokon však osud rozdal karty inak. Všetci traja lupiči zostali uväznení v horiacej dodávke, ktorá vzápätí vybuchla. Dolly mala tri možnosti: zmieriť sa so situáciou a odovzdať Harryho cenné účtovné knihy aj s opismi a plánmi akcií polícii, predať ich konkurencii alebo... spolu s ďalšími dvomi vdovami prevziať „podnik“ a prežiť. Dolly, Shirley a Linda sa rozhodli – a v pätách majú nielen políciu, ale aj ďalších záujemcov o miliónový lup.
Vdovy pôvodne vznikli ako úspešný televízny seriál a do kín prichádza aj filmová verzia v réžii oscarového režiséra Steva McQueena.

Z anglického originálu Widows (Zaffre Publishing, London 2018) preložila Martina Zrubáková.

 • Žáner: Svetová súčasná, Krimi, detektívky
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 138 × 207 mm
 • Hmotnosť: 488 g
 • Počet strán: 432
 • Vydanie: 2018/11
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-6330-7
 • EAN: 9788055163307

Súvisiace články

KEĎ IDE O MILIÓNY, SÚ SCHOPNEJŠIE AKO ICH MUŽI

Ukážky z knihy

Dolly sa vrátila do sauny a našla ich, ako sa objímajú a plačú odušu. Chvíľu vydržala, no napokon sa k nim pridala aj ona. Prvýkrát si takto od srdca poplakala na verejnosti. Výnimočne sa za to nehanbila. Všetky tri sú vdovy a ťaží ich bremeno rovnakého smútku. Neobávala sa, že by mohla vyzerať ako slaboška. Akosi podvedome týmto dvom ženám dôverovala. To bolo pre Dolly podstatné u každého človeka. Dôvera.
Keď napätie trocha povolilo, pokračovala v načatom rozhovore.
„Zavolala som vás sem, hoci som si nebola istá, koľko vám poviem. No už to viem. Pokiaľ ide o Harryho účtovné knihy, máme dve možnosti...“
„Máme?“ prerušila ju Linda. Dolly sa sotva badateľne usmiala. Linda stíchla a odrazu bola samé ucho.
„Harry pripravoval akcie na celé mesiace dopredu a všetko si zapisoval. Keby sa jeho účtovné knihy dostali do rúk Fisherovcom, nikto by na nich nemal. Tak ako nikto nemal na Harryho. Naša prvá možnosť je, že predáme účtovné knihy Fisherovcom a oni sa zaviažu, že nám dajú určité percento z každého biznisu. Alebo máme druhú možnosť, že ich nepredáme...“ Dolly sa zhlboka nadýchla. Linda a Shirley sa hneď naklonili bližšie k nej. „... a dotiahneme do konca tú veľkú akciu, čo naplánoval Harry.“

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Vdovy

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk