Všetci za jedného

Autor Cara Delevingne

Red, Leo, Rose a Naomi majú problém zapadnúť medzi spolužiakov. Red má doma hotové peklo, jej mama je alkoholička a otec nikdy nie je doma, takže sa musí starať nielen o seba, ale aj svoju malú sestru Gracie. Leov starší brat sa dostal na šikmú plochu a ťahá so sebou na dno aj jeho. Rose zasa strieda frajerov a pije, aby zabudla na bolestivú skúsenosť z minulosti. Naomi uteká z domu v nádeji, že nájde slobodu, po ktorej tak veľmi túži. Stoja sami proti svetu, až kým si nezaložia kapelu Zrkadielko, zrkadielko. Len v nej sú skutočne sami sebou.
Jedného dňa Naomi zmizne a po niekoľkých dňoch ju nájdu na hranici života a smrti v rieke. Nikto nevie, čo sa stalo, ale polícia je presvedčená, že si sama siahla na život. Jej priatelia sú zmätení – boli si s Naomi takí blízki, ako je možné, že si nevšimli varovné signály? Vedeli o nej predsa všetko... alebo nevedeli? Boli naozaj priatelia, alebo to všetko bolo ďalšie klamstvo?
Postupne sa na povrch začnú vynárať čudné okolnosti Naominho zmiznutia a zdá sa, že veci v skutočnosti nie sú také, ako sa na prvý pohľad javia. Doposiaľ úprimné priateľstvo Red, Lea aj Rose sa otrasie v základoch a nič viac nebude ako predtým – prasknuté zrkadlo sa totiž naozaj ťažko zliepa.
Svetoznáma modelka a herečka Cara Delevingne napísala pútavý debut o sile priateľstva, skutočných citoch a o tom, že netreba ľudí súdiť podľa toho, ako vyzerajú.
#mirrormirror

Z anglického originálu Mirror, Mirror (Trapeze, an imprint of The Orion Publishing Group Ltd, Great Britain, London 2017), preložila Mariana Ferusová, texty piesní preložila Viktória Kukucsová.

 • Žáner: YOLi, young adult, new adult, Svetová súčasná
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Paperback
 • Formát: 127 × 200 mm
 • Hmotnosť: 298 g
 • Počet strán: 312
 • Vydanie: 2018/08
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-6272-0
 • EAN: 9788055162720

Súvisiace články

PRIATEĽSTVO? ALEBO LEN ĎALŠIE KLAMSTVO?!

Ukážky z knihy

Nemocnica je ďaleko za nami, nad mestom sa pomaly rozprestiera súmrak a my sa blížime k parku, v ktorom sme sa ako malí hrávali. Samozrejme, nie spolu. Poobede sa tu na ceste zo školy zastavili deti, ale teraz je park už prázdny. Sadneme si pod šmykľavku a mlčíme. To ticho sa mi páči. Som rada, že si rozumieme aj bez slov, stačí nám, že sme spolu. Za posledný rok sa pre nás veľa zmenilo. Naše životy nadobudli zmysel, pretože sme mali jeden druhého.
Predtým sme boli zmätení, stratení a čakali sme, kým sa táto trápna etapa skončí a začne sa ozajstný život, v ktorom budeme naozaj slobodní. Potom sme však založili Zrkadielko, zrkadielko. Názov vymyslela Rose, pretože podľa nej sme spolu najkrajší na svete.
Kapela nám dodávala silu a prestíž. Teda, aspoň sme verili, že sme silní, ale asi nám uniklo niečo, pre čo sa Naomi od nás oddelila. Takmer sme ju stratili a ani sme si nevšimli, že s ňou niečo nie je v poriadku. Nedokázali sme sa rozprávať o tom, čo sa mohlo stať, čo to mohlo zapríčiniť.
Sme jej najlepší kamaráti a nikto z nás ani len netuší, prečo ušla alebo prečo mohla... nie, naozaj mi nenapadá jediná vec, pre ktorú by skákala z mosta do tmavej vody, ktorej sa tak bála.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Všetci za jedného

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk