Vzácne dary

Autor Danielle Steelová

Majstrovsky napísaný a hlboko dojemný príbeh, ktorý oslnil čitateľov na americkom i európskom kontinente, je plný nezameniteľných charakterov a emočnej zložitosti. Príťažlivý, inteligentný a šarmantný vdovec Paul Parker si získa srdce bohatej, hoci oveľa mladšej Francúzky a ožení sa s ňou. Z prvého manželstva už má nie veľmi vydareného syna a zo zväzku s krásnou Veronikou sa narodia tri charakterovo rozdielne dcéry, z ktorých vyrastú samostatné a veľmi energické mladé dámy. Každá z nich hľadá uplatnenie v inej oblasti, ale neprítomnosť otca, ktorý rodinu nezodpovedne opustil, naruší ich vzťah k mužom a vyvolá v nich neistotu a pochybnosti o stálosti partnerských vzťahov. Bez silného otcovského vzoru sa aj syn Bertie potáca od jedného neúspechu k druhému
Paul Parker po dlhej chorobe umiera a rodina sa zíde pri čítaní závetu, čo navždy zmení ich životy. Najväčšie prekvapenie si nechal pre bývalú manželku Veroniku. Roky skrývané tajomstvo vypláva na povrch a otrasie jej svetom, paradoxne ju však vnútorne oslobodí. Zanechal jej dar, ktorý bol pre ňu po celé manželstvo záhadou, a ona sa vydá po stopách minulosti hľadať pravdu.

Z anglického originálu Precious Gifts (Delacorte Press, an imprint of Random House, a division of RandomHouse LLC, a Penguin Random House Company, New York, 2015) preložila Zuzana Gašparovičová.

 • Žáner: Svetová súčasná, Romantika
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 132 × 208 mm
 • Hmotnosť: 374 g
 • Počet strán: 304
 • Vydanie: 2016/11
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5069-7
 • EAN: 9788055150697

Recenzia

KAŽDÝ SI ZASLÚŽI LÁSKU

Ukážky z knihy

Rím bolo mesto ako stvorené pre dvojice a napĺňalo ju smútkom, že nemá sa s kým podeliť o zážitky a tešiť z toľkej krásy.
Veronika sa ešte hodinu túlala po meste. Našla dva malé úchvatné kostoly, pomaly sa vrátila k fontáne a Španielskymi schodmi vyšla k hotelu. Okolo nej zúrila dopravná špička. Zrazu sa ocitla uprostred ulice. Autá sa z každej strany preháňali okolo nej, pomedzi ne kľučkovali motorky. Ochromená zastala. Nevedela, ktorou cestou sa vydať. Vtom si všimla červené ferrari blížiace sa plnou rýchlosťou k nej. Akoby sa na ňu rútil rozzúrený býk. Na okamih zastal čas. Bola presvedčená, že ju auto zrazí, a možno aj zabije. Pomyslenie na to ju paralyzovalo, nemohla sa ani pohnúť. Hľadela na šoféra v prichádzajúcom aute a odrazu jej bolo jedno, čo sa stane. Paul ju zradil, deti ju už nepotrebovali, ničomu sa nevenovala. Pred očami sa jej mihol celý život. Už jej na ňom nezáležalo a všetko bolo nepodstatné. Čo na tom, ak umrie na ulici v Ríme?

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Vzácne dary

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk