Žraloci

Autor Michelle Millerová

Niektoré príležitosti prichádzajú iba raz za život. Tá, ktorú dostal Todd Kent, notorický sukničkár a začínajúci mladý bankár, sa nemusí objaviť nikdy. Neuveriteľné sa však stane skutočnosťou a Todda osloví svojrázny majiteľ miliónovej zoznamovacej aplikácie Hook, jednej z najhorúcejších položiek v Silicon Valley, aby mu spoločnosť pomohol uviesť na akciový trh. Todd narýchlo zloží pracovný tím, v ktorom sa prelínajú osudy tých najnepravdepodobnejších spojencov na ceste za životným úspechom. Vo svete finančných žralokov však nič nie je zadarmo a prístup do sféry superbohatých si neraz vyžaduje obetovať veľa. Nekompromisný tlak peňazí sa z pracovne presúva do spálne aj do svedomia. Kto podľahne a kto vydrží? Osudy šiestich ľudí sa spoja, aby sa napokon opäť rozišli.

Žraloci sú výstižným pohľadom do života nastupujúcej generácie, ktorá vo svojich rukách drží technologickú aj finančnú moc budúcnosti.

Z anglického originálu The Underwriting (G. P. Putnam's Sons, an imprint of Penguin Random House, LLC, New York 2015) preložil Matúš Kyčina.

 • Žáner: Svetová súčasná, Spoločenské romány
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 134 × 207 mm
 • Hmotnosť: 365 g
 • Počet strán: 384
 • Vydanie: 2016/02
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-4626-3
 • EAN: 9788055146263

Súvisiace články

NIEKTORÉ PRÍLEŽITOSTI PRÍDU LEN RAZ V ŽIVOTE

Ukážky z knihy

„Uvidíme sa?“ opýtala sa a ďalej hľadela do zeme.
„Nikam neodchádzam,“ vyhol sa priamej odpovedi. „Objednám ti taxík?“
Zavrtela hlavou. „Prejdem sa.“
„Ako chceš. Uži si deň, dobre?“ Modré oči sa mu usmiali.
„Skúsim.“ Kráčala po chodníku a jej vysoké podpätky a neupravené vlasy sa do stredajšieho rána nijako nehodili.
Todd nastúpil do čiernej limuzíny a hneď prešiel k položke Obľúbení v aplikácii Hook. Ako sa vlastne volá? Začína sa to na A... Amy? Allison? Amanda! Jasné. Rýchlo ju našiel a vymazal z kontaktov.
Zablokovať užívateľa? Potvrdil.
Chcete napísať hodnotenie? Nie. Už ho obrala o dosť času.
Vo vrecku mu zavibroval pracovný BlackBerry. Vymenil ho za súkromný iPhone a rýchlo prebehol dvadsaťšesť nových správ, ktoré mu prišli cez noc. Zvyčajná ranná smršť: najnovšie správy z ázijských trhov, očakávaný vývoj na Forexe, správa od Catherine Wileyovej, prezidentky banky, a v nej podrobný návod, ako odpovedať klientom, ktorí by sa pýtali na posledný škandál.
Prišla však aj iná správa – e-mail z adresy Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Todd, rozhodli sme sa ísť do akcií. Máš to na starosti. JH

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Žraloci

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk