Zvrátené srdce

Autor Patricia Cornwellová

Doktorka Kay Scarpettová pracuje na ďalšom prípade – na mieste činu v Cambridgei v štáte Massachusetts, keď jej v mobile zaznie výstražný tón. Medzi ostatnými esemeskami sa jej zjaví link a zdá sa, že jej ho poslala jej neter Lucy, odborníčka na počítače. Ale ako je to možné? Pod linkom je video a na ňom záznam Lucy takmer spred dvadsiatich rokov.
Doktorka Scarpettová dostane aj ďalšie videá a dozvedá sa o neteri hrozivé tajomstvá. Ocitá sa v nesmiernom chaose a izolácii, je zmätená a ustráchaná, nevie, na koho sa obrátiť. Nemôže to prezradiť manželovi Bentonovi Wesleymu ani svojmu partnerovi, detektívovi Petovi Marinovi. Dokonca ani samotnej Lucy.
Kay Scarpettová napriek tomu neprestáva pracovať na prípade v bohatej cambridgeskej štvrti, kde našli zavraždenú mladú ženu, dcéru známej hollywoodskej režisérky. Na mieste činu v uzatvorenej dodávke objaví aj zvláštny predmet, ktorý môže mať súvislosť s prípadom. Kto za tým stojí? Môže to byť FBI, ktorá vtrhla na Lucin pozemok a snaží sa proti nej vykonštruovať nejaký prípad, aby ju dostala za mreže?
To všetko a videá z minulosti hrozia, že zničia celý svet doktorky Scarpettovej aj tých, ktorých má rada.

Preložila Miriam Ghaniová

 • Žáner: Svetová súčasná, Krimi, detektívky
 • Jazyk: SK
 • Vydavateľ: IKAR
 • Väzba: Knihy viazané
 • Formát: 134 × 207 mm
 • Hmotnosť: 368 g
 • Počet strán: 384
 • Vydanie: 2017/09
 • Poradie vydania: 1.
 • ISBN: 978-80-551-5593-7
 • EAN: 9788055155937

Súvisiace články

KTO POSIELA TIE OTRASNÉ VIDEÁ?!

Ukážky z knihy

Neviem, čo iné mám urobiť, iba ďalej sledujem záznam a stojím vo foyeri. Cítim morbídnu prítomnosť mŕtvej Chanel Gilbertovej aj bolesť v nohe. Pozriem na mobil a sledujem časť minulosti svojej netere, ktorá sa mi prehráva v dlani bez ochrannej rukavice. Okolo seba cítim rozkladajúce sa mäso a krv. Potím sa a je mi zároveň chladno, sledujem nahrávku a uvažujem, že nemôže byť skutočná.
Je. Dobre spoznávam internátnu izbu, prázdne steny, dve okná na každej strane postele a, pravdaže, medvedíka Uličníka, sediaceho na vankúši. Vidím zatvorené dvere, ktoré vedú do chodby na štvrtom poschodí. Sprava, kde je kúpeľňa, svieti svetlo. Len VIP majú súkromnú kúpeľňu. Lucy bola pre mňa VIP a dala som federálom plnú moc, aby s ňou tak zaobchádzali.
V tejto izbe bývala s prestávkami od roku tisícdeväťstodeväťdesiatpäť do roku tisícdeväťstodeväťdesiatosem. Občas odchádzala, ale bola tu počas štúdia na Virgínskej univerzite, keď zároveň pracovala pre FBI v inžinierskom výskume. Quantico bol jej druhý domov. Carrie Grethenová bola jej mentorka. FBI posunulo moju neter, ktorú som vychovala ako vlastnú dcéru, do rúk psychopatického monštra a to rozhodnutie obrátilo tok našich životov. Zmenilo absolútne všetko.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Zvrátené srdce

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk