Problémový svet

Autor Ben H. Winters

Už o 14 dní smrtiaci asteroid zasiahne planétu Zem a v Amerike vypukol chaos. Občania sa zabarikádovali v pivniciach, krytoch a supermarketoch. Peniaze sú bezcenné, balená voda má cenu zlata. Ľudia na celom svete sa pripravujú na koniec.
Ale detektív Hank Palace musí ešte vyriešiť posledný prípad. Jeho milovanú sestru Nico naposledy videli v spoločnosti podozrivých radikálov vyzbrojených ťažkými zbraňami a pochybným plánom na záchranu ľudstva. Pátranie po Nico zavedie Hanka z Massachussets do Ohia, z opustených zoologických záhrad a reštaurácií s rýchlym občerstvením na opustenú policajnú stanicu, kde nájde dôkaz o surovom zločine. Čas sa kráti a Hank sleduje stopy, ktoré ho privedú k sérii otrasných odhalení.
Tretia časť trilógie Posledný policajt s názvom Problémový svet predstavuje poslednú predapokalyptickú záhadu. Hank Palace hľadá odpovede na otázky, ktoré sa nesnažia zistiť len „kto to urobil“, ale oveľa viac: Ako ďaleko by ste zašli, aby ste ochránili milovaného človeka? A ako by ste chceli stráviť svoje posledné dni na Zemi?

Z anglického originálu World of Trouble (Quirk Books, Philadelphia 2014) preložila Jana Seichertová.

Súvisiace články

JE TU ZÁVER ŠPIČKOVEJ TRILÓGIE POSLEDNÝ POLICAJT

Ukážky z knihy

Dverami na zadnej stene šatne som sa pretlačil do ešte menšieho priestoru, odpočivárne s kuchynkou: umývadlo, chladnička, mikrovlnná rúra, okrúhly stolík a čierne plastové stoličky. Otvoril som chladničku, no hneď som ju zase zatvoril, aby som sa ochránil pred teplom a smradom, čo sa z nej vyvalili ? bola plná skysnutého, pokazeného a zhnitého jedla.
Stál som pred prázdnym automatom a chvíľu som hľadel na svoju tvár odrážajúcu sa v plexiskle. Nevidel som v ňom nijaké čokoládové tyčinky, len holé drôtené špirály pripomínajúce konáre stromov v zime. Sklo však nebolo rozbité, akoby okrem neho na svete už nijaké nezostalo. Na tento automat nikto nezaútočil palicou alebo pevnou topánkou, aby ho obral o jeho poklady.
Možno ho vyprázdnili už dávno, napríklad detektívka Russelová alebo jej neverný priateľ Jason pri odchode, pomyslel som si. Keď som si však kľakol na koleno a prizrel som sa mu lepšie, uvidel som plastovú vidličku blokujúcu čierne dvierka v spodnej časti, odkiaľ vypadávalo jedlo. Posvietil som si na dvierka baterkou. Vidlička ohnutá ako luk sa nebezpečne prehýbala pod váhou padacích dvierok a bránila im v zatvorení.
Ježišikriste, pomyslel som si. Presne toto som hľadal. Alebo nie?

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Problémový svet

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk